Notowania

pkn
30.05.2014 12:45

Prezes Anwilu zrezygnował. Transfer z PKN Orlen

Anwil we Włocławku jest spółką, w której płocki koncern ma 100 procent udziałów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Piotr Chełmiński, p.o. prezesa Anwilu

Dotychczasowy prezes włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen Krzysztof Wasielewski złożył rezygnację. Do pełnienia obowiązków szefa spółki rada nadzorcza delegowała czasowo Piotra Chełmińskiego (na zdjęciu), członka zarządu płockiego koncernu.

Krzysztof Wasielewski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa _ podając jako powód swej decyzji sprawy osobiste _.

Jak wyjaśnił Anwil, rada nadzorcza _ kierując się dobrem spółki oraz dbałością o ciągłość zarządzania _ oddelegowała do pełnienia funkcji prezesa _ na okres do trzech miesięcy _ Piotra Chełmińskiego, który jest przewodniczącym rady i jednocześnie członkiem zarządu PKN Orlen ds. rozwoju i energetyki.

Obecnie w skład zarządu Anwilu wchodzą: Piotr Chełmiński - czasowo pełniący funkcję prezesa oraz Arkadiusz Banaszek i Krzysztof Dzuba.

Wasielewski, absolwent wydziału organizacji i zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz wydziału zarządzania w Wyższej Szkole Menedżerskiej, był prezesem włocławskiego Anwilu od maja 2012 r. Zastąpił na tym stanowisku pełniącego obowiązki szefa spółki Krzysztofa Dzubę, który pozostał w zarządzie, będąc jednocześnie dyrektorem ds. finansowych.

Wcześniej, od 1998 r. Wasielewski pełnił funkcję dyrektora generalnego Smurfit Kappa Paper Sack Polska, a w latach 2008-11 był prezesem Mondi Corrugated Packaging.

Anwil we Włocławku jest spółką, w której PKN Orlen ma 100 procent udziałów. Jako jedyny podmiot w Polsce, produkuje suspensyjny polichlorek winylu, wykorzystywany m.in. do produkcji granulatów, profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, a także drobnego sprzętu medycznego. Spółka jest też producentem nawozów azotowych - saletry amonowej i saletrzaku.

Nie jest to spółka publiczna notowana na giełdzie, więc ostatni oficjalnie publikowany raport finansowy spółki dotyczy 2012 roku. Grupa Anwil uzyskała wtedy przychody na poziomie 3,358 mld zł. Mimo bardzo dużej wartości przychodów, biznes netto generował straty rzędu 235 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkn, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz