Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Kruka kupuje akcje Magellana

0
Podziel się:

Transakcja sprzedaży 400 tys. akcji Kruka została przeprowadzona w ubiegłym tygodniu w drodze przyspieszonej księgi popytu a cena wyniosła 66,03 zł za akcję.

Prezes Kruka kupuje akcje Magellana
(KRUK SA)

*Piotr Krupa, prezes i główny akcjonariusz spółki Kruk kupił 5,53 proc. akcji Magellana płacąc po 52,67 zł za akcję. Środki na inwestycję Krupa pozyskał ze sprzedaży 400 tys. akcji Kruka - podały obie spółki w komunikatach. *

W komunikacie prasowym podano, że transakcja sprzedaży 400 tys. akcji Kruka została przeprowadzona w ubiegłym tygodniu w drodze przyspieszonej księgi popytu a cena wyniosła 66,03 zł za akcję. Drugą stroną transakcji zostali zarówno inwestorzy krajowi, jak i zagraniczni.

Przed transakcją Piotr Krupa posiadał 2.613.928 akcji Kruka uprawniających do 15,47 proc. głosów na WZ spółki. Po realizacji transakcji w rękach założyciela Kruka pozostaje 2.213.928 sztuk akcji uprawniających do 13,10 proc. głosów na WZ spółki. Krupa podał w komunikacie prasowym, że nie przewiduje kolejnej odsprzedaży akcji Kruka w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Piotr Krupa jest głównym akcjonariuszem oraz prezesem Kruka oraz członkiem rady nadzorczej Magellana.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)