Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp intercity
22.01.2014 13:28

Prezes PKP Intercity odwołany. Przestali mu ufać

Janusz Malinowski zarządzał nieudolnie? Rzecznik przewoźnika twierdzi, że na decyzję wpłynęła wieloobszarowa ocena jego działań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Intercity)

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski (na zdjęciu) został dziś odwołany ze stanowiska. Zastąpi go Marcin Celejewski, dotychczasowy członek zarządu ds. handlowych - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak poinformowała Katarzyna Mazurkiewicz, rzeczniczka właściciela PKP Intercity, czyli spółki PKP SA, powodem odwołania Malinowskiego była _ utrata zaufania _. Pytana, czy dymisja ma związek z ostatnimi awariami na kolei spowodowanymi oblodzeniem sieci trakcyjnej, powiedziała, że nie. Według niej, odwołanie Malinowskiego wynika z _ wieloobszarowej oceny jego działań _.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity powołało na stanowisko prezesa dotychczasowego członka zarządu spółki ds. handlowych Marcina Celejewskiego. Członkiem zarządu ds. finansowych nadal jest Paweł Hordyński.

Janusz Malinowski był prezesem PKP Intercity od marca 2011 r. Jego zadaniem było poprawienie sytuacji taborowej spółki. Za jego kadencji PKP Intercity kupiło od Alstomu 20 pociągów Pendolino, realizował też program remontu i modernizacji należących do przewoźnika lokomotyw i wagonów.

Celejewski, zanim zaczął pracować w PKP Intercity, swoje życie zawodowe wiązał raczej z liniami lotniczymi. Był m.in. dyrektorem w PLL LOT, gdzie tworzył strategię ofertową. Odpowiadał również za zarządzanie i wyniki finansowe PLL LOT w Portugalii i Hiszpanii. Jako menadżer marketingu i sprzedaży w Qatar Executive (Qatar Airways) opracował i wdrażał strategię handlową przewoźnika; budował i zarządzał międzynarodowymi strukturami sprzedaży firmy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp intercity, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz