Notowania

Przejdź na
business news
21.12.2013 08:55

Princes - spożywcza odnoga Mitsubishi pobija rekord sprzedaży

Czołowa brytyjska grupa spożywcza Princes zanotowała rekord sprzedaży - 1,74 mld funtów to jej przychód za 2013 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mitsubishi Corp.)
Od prawej Kazuo Ito - prezes, Kenneth Critchley - CEO

Czołowa brytyjska grupa spożywcza Princes, która należy do koncernu Mitsubishi, zanotowała rekord sprzedaży - 1,74 mld funtów to przychód firmy za 2013 rok. Jej zysk wyniósł ponad 40 milionów funtów. W Polsce firma dostarcza produkty marek własnych dla wielu sieci handlowych.

W porównaniu do roku ubiegłego, wartość sprzedaży wzrosła o 15 procent ( z 1,51 mld funtów w roku ubiegłym), a aż 25-procentowy wzrost firma zanotowała na rynkach poza Wielką Brytanią. Zysk netto ukształtował się na poziomie 40,4 mln funtów (wobec 31,1 mln funtów w 2012 roku).

W Wielkiej Brytanii Princes pozostaje największym dostawcą żywności w puszkach, zaś wynik finansowy za ostatni rok plasuje grupę na dziesiątym miejscu wśród największych przedsiębiorstw spożywczych na rynku macierzystym.

W ciągu ostatnich trzech lat grupa Princes kupiła dwa największe zakłady produkcji żywności puszkowanej we wschodniej Anglii, a we Włoszech otworzono jedną z największych w Europie linii przetwórstwa, puszkowania i pakowania pomidorów.

W portfelu inwestycji kapitałowych Princes w ostatnim roku znalazły się również nowy magazyn oraz modernizacja należącego do grupy zakładu produkcji napojów bezalkoholowych w Bradford, a także nowa linia produkcyjna w wytwórni olejów jadalnych w Belvedere w hrabstwie Kent. Grupa Princes posiada w tej chwili 14 zakładów produkcyjnych i zatrudnia ponad 6000 pracowników.

Poza obsługiwaniem kilku czołowych marek spożywczych na rynku brytyjskim, Princes jest aktualnie wiodącym producentem ryb w puszkach w Holandii i właścicielem największej na rynku austriackim marki puszkowanego tuńczyka - Vier Diamanten.

- _ Planujemy rozszerzać portfel produktów oraz dystrybucję na kolejne kraje i docierać do większej liczby klientów _ - podkreśla Ken Critchley, dyrektor zarządzający Princes.

W ciągu ostatnich trzech lat, sprzedaż produktów grupy Princes zwiększyła się o 47 procent, co wiązało się z zatrudnieniem dodatkowych 1350 osób. Przez ten czas firma sukcesywnie zwiększała także skalę swojej produkcji spożywczej na drodze przejęć i naturalnego wzrostu.

W Polsce firma Princes dostarcza marki własne dla wielu sieci handlowych oraz zajmuje się sprzedażą i dystrybucją produktów rybnych pod marką Princes oraz olejów marki Wielkopolski. Princes jest spółką w pełni zależną od Mitsubishi Corporation.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, prosto z firm, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz