Notowania

ecd
22.07.2015 14:49

Private Equity Managers chce zbudować lidera płatności bezgotówkowych

Fundusz MCI.EuroVentures zainwestuje w eCard, podmiot oferujący rozwiązania w zakresie bezgotówkowego rozliczania transakcji płatniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot: sxc.hu)

Fundusz MCI.EuroVentures, zarządzany przez Private Equity Managers, zainwestuje w eCard - podmiot oferujący rozwiązania w zakresie bezgotówkowego rozliczania transakcji płatniczych, poinformował prezes PEManagers i zarządzający funduszem MCI. EuroVentures Cezary Smorszczewski. Celem inwestycji jest zbudowanie lidera rynku obsługi płatności bezgotówkowych i agenta rozliczeniowego pierwszego wyboru dla spółek e-commerce.

- Wybierając cel naszej inwestycji przyglądamy się modelowi biznesowemu, kadrze zarządzającej oraz perspektywom rynkowym poszczególnych spółek. W przypadku eCard widzimy spółkę, która przy wsparciu głównego akcjonariusza zbudowała pozycję wiodącego gracza na rynku płatności online, a jej doświadczenie w obsłudze sklepów internetowych i współpracy z bankami pozwala czerpać korzyści z dynamicznego wzrostu rynków e-commerce i fintech. eCard to również dobra platforma do konsolidacji rynku płatności e-commerce i POS. Duży potencjał wzrostu wartości spółki sprawia, że jest ona naturalnym wyborem dla takiego funduszu jak MCI.EuroVentures - powiedział Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

Warunkowa umowa inwestycyjna, którą MCI.EV podpisał ze spółką i jej największym akcjonariuszem - TUW SKOK przewiduje m.in. konieczność osiągnięcia przez MCI.EV oraz TUW SKOK, poprzez skup akcji z rynku, poziomu 100 proc. akcji. Po ziszczeniu się wszystkich warunków zawieszających, co zgodnie z umową powinno nastąpić do 29 kwietnia 2016 r., MCI.EV weźmie udział w podwyższeniu kapitału spółki i zostanie jej większościowym akcjonariuszem. TUW SKOK pozostanie mniejszościowym akcjonariuszem, zachowując swój obecny stan posiadania, podano w informacji.

- Już ponad 3 tys. firm podjęło współpracę z eCard. Pozyskanie tak doświadczonego inwestora jak MCI.EuroVentures to z jednej strony potwierdzenie jakości oferowanych przez nas usług, a z drugiej szansa na jeszcze szybszy rozwój spółki, w tym uatrakcyjnienie oferty i rozbudowanie bazy klientów - powiedziała prezes eCard Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, cytowana w komunikacie.

- Obejmując akcje nowej emisji, zamierzamy zasilić spółkę kapitałem, który posłuży do inwestycji w systemy IT i rozwój oferty produktowej dla akceptantów i klientów końcowych. Wspólnymi siłami zbudujemy szeroką bazę klientów, wykorzystując do tego spółki portfelowe funduszy MCI oraz nasze relacje zbudowane na rynku fintech. Dzięki rozległej sieci specjalistów z branży e-commerce pomożemy zarządowi eCard zoptymalizować strategię rozwoju, by efektywniej wykorzystywać szanse rynkowe - dodał Investment Partner w MCI Fabian Bohdziul, cytowany w komunikacie.

Investment Director w MCI Łukasz Wierdak wskazał, że płatności internetowe są jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania branży e-commerce.

- Uważamy, że rozwój tego innowacyjnego rynku jest kolejnym etapem na drodze rewolucji technologicznej (digital disruption), która stopniowo transformuje modele biznesowe z tradycyjnych w internetowe. Jako kluczowy inwestor technologiczny w Europie chcemy wesprzeć spółkę w budowaniu pozycji lidera tego rynku - powiedział Wierdak.

eCard to agent rozliczeniowy i krajowa instytucja płatnicza działająca od 2000 roku. Obecnie eCard oferuje szeroki wachlarz metod płatności za pomocą kart płatniczych, portfeli elektronicznych, szybkich przelewów automatycznych, SMS, płatności mobilnych, ratalnych i odroczonych.

Notowania tygodniowe akcji PEManagers

Grupa Private Equity Managers to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy, inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: ecd, mci, business news, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz