Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producent felg Uniwheels chce wejść na GPW

0
Podziel się:

Spółka poinformowała, że zamierza wykorzystać środki pozyskane z emisji do częściowego sfinansowania budowy nowego zakładu w Polsce.

Producent felg Uniwheels chce wejść na GPW

Uniwheels chce przeprowadzić w drugim kwartale ofertę publiczną oraz wejść na GPW. Firma podała, że pod względem przychodów jest trzecim producentem felg w Europie z 11-procentowym udziałem w rynku.

"Planowana pierwsza oferta publiczna będzie obejmować do 2.400.000 akcji nowej emisji emitowanych przez spółkę oraz do 2.400.000 akcji sprzedawanych przez dotychczasowego akcjonariusza Uniwheels Holding" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że zamierza wykorzystać środki pozyskane z emisji do częściowego sfinansowania budowy nowego zakładu w Polsce. Uniwheels planuje zwiększenie produkcji w Polsce i budowę trzeciej fabryki w Stalowej Woli, co pozwoli zwiększyć do końca 2017 roku istniejące moce polskich fabryk o maksymalnie ok. 1,9 mln felg.

W komunikacie zaznaczono, że ostateczna decyzja dotycząca terminu IPO uzależniona będzie od sytuacji na rynku.

Globalnym Koordynatorem, Współprowadzącym Księgę Popytu i Współoferującym jest Dom Maklerski mBanku, doradcą finansowym - mCorporate Finance, Subemitentem jest mBank, a współprowadzącym księgę popytu i współoferującym oraz subemitentem - Bank Zachodni WBK.

Grupa Uniwheels jest dostawcą felg aluminiowych do producentów samochodów oraz producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka posiada 3 zakłady produkcyjne, w tym dwa w Polsce (w Stalowej Woli) oraz zakład w Niemczech (w Werdohl). Zakłady w Polsce odpowiadają za ok. 83 proc. całej produkcji.

Spółka podała, że pod względem przychodów jest trzecim producentem felg w Europie z 11-proc. udziałem w rynku. Z kolei jej udział w rynku, pod względem wolumenu sprzedaży na rynku akcesoriów to ok. 13 proc.

W 2014 roku grupa sprzedała 7,2 mln felg, a producentom samochodów dostarczyła ich 5,8 mln. Przychody spółki w 2014 roku wzrosły o 7,5 proc. do 362,6 mln euro, skonsolidowany zysk netto wzrósł o 73 proc. do 22,8 mln euro, a EBITDA po wzroście o 22 proc. wyniosła 46,8 mln euro.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)