Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producent klocków zainwestuje w Polsce

0
Podziel się:

Spółka Plastic Factory Cobi uruchomi produkcję nowych zestawów klocków z elektroniką na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

Producent klocków zainwestuje w Polsce
(SSE Mielec)
bECGAcrV

Spółka Plastic Factory Cobi uruchomi produkcję nowych zestawów klocków z elektroniką na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu w województwie podkarpackim. Dzięki inwestycji pracę znajdzie dodatkowo co najmniej 15 osób.

To już trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE dla tej firmy - informuje Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką strefą. Zgodnie z uzyskanym pozwoleniem, firma zamierza do 2018 r. uruchomić produkcję nowych zestawów klocków z elektroniką.

Firma Cobi powstała w 1987 r. obecnie jest jednym z największych w Europie Wschodniej producentem klocków konstrukcyjnych; spółka zajmuje się także importem i dystrybucją zabawek innych producentów. Każdy etap produkcji klocków konstrukcyjnych Cobi jest całkowicie przeprowadzany w spółce - począwszy od pomysłu, wykonania projektu, produkcji form, po produkcję klocków i sprzedaż hurtową.

bECGAcrX

Powierzchnia zakładu w Mielcu to 27 500 metrów kwadratowych. Firma zapewnia pracę dla ponad 300 pracowników. Cobi współpracuje z największymi firmami na świecie, jak: Spinmaster, Revell GmbH, Moose, Vivid Imagimation, Jakks Pacyfik, Toy Option, Character Option, Zapf Creation i innymi.

W 2013 roku ARP udzieliła już prawie 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości ok. 260 mln zł i utworzenie ponad 440 miejsc pracy.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób. Wydano do tej pory prawie 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Czytaj więcej w Money.pl
Albatros Aluminium rozbuduje zakład za 20 mln zł Do sierpnia 2014 roku zostanie wybudowana trzecia hala produkcyjna, z nowoczesnymi urządzeniami do wytwarzania profili aluminiowych.
Korzystna pomoc dla firm. To ostatni moment _ Firmy za chwilę napotkają na gorsze warunki skorzystania z pomocy publicznej _.
Wiadomo już kiedy znikną strefy ekonomiczne Decyzja rządu dotyczy 14 obszarów w całym kraju. Szykują się też zmiany w zasadach inwestowania w specjalnych strefach.
bECGAcsy
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)