Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producent obuwia sprzedaje swoją siedzibę. Tnie koszty

0
Podziel się:

Grupa Protektor chce sprzedać Henning Invest prawa własności do nieruchomości w Lublinie, w której zlokalizowana jest siedziba spółki. Wartość transakcji to 8 mln zł netto.

Producent obuwia sprzedaje swoją siedzibę. Tnie koszty
(PAP/Paweł Supernak)
bECtfCad

Sprzedaż wygeneruje jednorazową stratę księgową w wysokości 2,76 mln zł - podał Protektor.

Protektor poinformował, że finalizacja transakcji spowoduje obniżenie kosztów w kolejnych 12 miesiącach o około 400 tys. zł, co wynika między innymi z obniżenia kosztów finansowych (spłata wszystkich kredytów) oraz optymalizacji kosztów związanych z lubelską lokalizacją Protektora.

_ Sprzedaż nieruchomości stanowi element realizowanego przez emitenta projektu optymalizacji sposobu wykorzystania posiadanych aktywów, całkowitego oddłużenia przedsiębiorstwa Protektor oraz planu zarządu związanego z relokacją polskiego zakładu produkcyjnego w Lublinie, w miejsce optymalne organizacyjnie i ekonomicznie _ - napisano w komunikacie.

bECtfCaf

Sprzedaż nieruchomości jest także kolejnym etapem przygotowywania przedsiębiorstwa w ramach procesu poszukiwania dla Protektor SA inwestora strategicznego - dodano.

Jednocześnie spółka podpisała warunkową umowę najmu części nieruchomości, z której korzysta w swojej bieżącej działalności. Warunkowa umowa najmu wejdzie w życie po podpisaniu przyrzeczonej umowy sprzedaży i będzie obowiązywać co najmniej do 31 marca 2015 r.

Przyrzeczona umowa sprzedaży ma zostać zawarta do 30 czerwca 2014 r. Grupa Kapitałowa Protektor specjalizuję się w produkcji i sprzedaży obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego: bezpiecznego, zawodowego, strażackiego i trekkingowego dla odbiorców głównie z obszaru Unii Europejskiej, ale także Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Czytaj więcej w Money.pl

bECtfCal
bECtfCaG
business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)