Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Producent Tyskiego i Lecha z nowym prezesem

0
Podziel się:

Andrew Highcock został powołany na stanowisko prezesa Kompanii Piwowarskiej. Zastąpi odchodzącego na emeryturę Roba Pridaya.

Na zdj. Andrew Highcock
Na zdj. Andrew Highcock (Kompania Piwowarska)
bEshCruJ

Andrew Highcock został powołany na stanowisko prezesa Kompanii Piwowarskiej. Zastąpi odchodzącego na emeryturę Roba Pridaya.

Andrew Highcock obecnie jest prezesem Ursus Breweries w Rumunii. Rozpoczął pracę w grupie SABMiller, do której należy Kompania Piwowarska, w listopadzie 2009 roku. Objął wówczas stanowisko dyrektora generalnego browarów Pivovary Topvar na Słowacji. _ - Pod jego kierownictwem firma osiągnęła znaczne wzrosty za sprawą innowacji oraz zarządzania przychodami - _czytamy w komunikacie spółki.

Dokładnie dwa lata później Andrew Highcock objął stanowisko prezesa Ursus Breweries. - _ Skutecznie przeprowadził tam zwrot w strategii firmy, odnawiając portfel marek i budując silne relacje z klientami - _przekonuje Kompania Piwowarska.

bEshCruL

Andrew Highcock rozpoczął karierę zawodową w 1985 roku w grupie Beecham, zajmując rozmaite stanowiska krajowe i międzynarodowe w sprzedaży i marketingu. Następnie pełnił funkcje zarządcze w sprzedaży, marketingu i ogólnym zarządzaniu w Diageo w Wielkiej Brytanii, Europie Środkowej oraz we Francji, gdzie stworzył nowe strategie dotarcia do rynku i zwiększył sprzedaż marek globalnych. W latach 2003-2009 był dyrektorem generalnym w firmie Maxxium, odpowiedzialnym za Europę Południową i Kanadę. Rozwinął wówczas aktywność biznesową premium i kierował integracją biznesu w Hiszpanii na dużą skalę.

Dotychczasowy prezes zarządu KP, Rob Priday, który ma za sobą trwającą 31 lat karierę w grupie SABMiller, odchodzi na emeryturę. Stanowisko prezesa Kompanii Piwowarskiej objął w październiku 2011 roku.

Do Kompanii Piwowarskiej należą jedne z najpopularniejszych polskich piw: Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro oraz warzone według tradycyjnych receptur Tyskie Klasyczne czy kolekcja Książęcego. Nowością od 2013 roku jest cydr - Green Mill Cider - napój produkowany ze 100 proc. soku jabłkowego.

Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. W roku finansowym 2013 (12 miesięcy pomiędzy kwietniem 2012 r. a marcem 2013 r.) firma utrzymała pozycję silnego lidera na polskim rynku piwa z wolumenem sprzedaży równym 14,5 mln hl i udziałami rynkowymi na poziomie 38,2 proc.

bEshCruR

- _ W pierwszej połowie roku cała branża skorzystała z dobrych warunków pogodowych, oraz, do pewnego stopnia, z dodatkowych emocji związanych z wydarzeniami sportowymi w Polsce. Później natomiast doświadczyliśmy prawdopodobnie najdłuższej w historii zimy. Spadło zaufanie polskich konsumentów - na ich obawy zaczęła mieć wpływ sytuacja w Europie, co miało negatywny wpływ na sprzedaż branży w drugiej połowie roku - _komentował wyniki Rob Priday.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu produkowano EB. Browar Braniewo na celowniku Namysłowa Przedstawiciele Browaru Namysłów chcą wydzierżawić nieczynny browar w Braniewie, aby realizować zwiększoną produkcję na potrzeby eksportu do Stanów Zjednoczonych oraz Australii.
Grupa Żywiec będzie miała nowego prezesa Nowy szef, Guillaume Duverdier, przeniesie się do Polski z Egiptu, gdzie pomagał spółce z grupy Heineken w czasie kryzysu.
Piwo o smaku pomidorowym? Robią w... Niebawem w Europie uruchomiona zostanie fabryka wytwarzająca ekstrakt i piwo o smaku pomidorów. Będzie ona zlokalizowana w Portugalii.
bEshCrvm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)