Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
10.04.2015 09:49

Produkcja węgla w LW Bogdanka w dół w pierwszym kwartale

Spółka wyprodukowała 1,99 mln ton węgla handlowego w pierwszym kwartale, wobec 2,24 mln ton rok wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Zbigniew Stopa, prezes LWB Bogdanka SA

Lubelski Węgiel Bogdanka zanotowała w pierwszym kwartale produkcję węgla handlowego na poziomie 1,99 mln ton wobec 2,24 mln ton w tym samym okresie rok wcześniej. Sprzedaż węgla wyniosła 1,95 mln ton wobec 2,23 mln ton rok wcześniej, podała spółka.

Jak wyjaśniono, niższe wydobycie i sprzedaż związane są z trudną sytuacją rynkową i nadpodażą węgla na polskim rynku. Pomimo zwiększonych mocy spółka zmuszona była do weryfikacji założeń.

- Po uruchomieniu Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla nasze moce wynoszą już 10,5-11,5 mln ton. Niestety, obecna trudna sytuacja rynkowa zmusiła nas do weryfikacji założeń na 2015 rok. Miniony kwartał tego roku był pierwszym okresem, w którym widoczny był wpływ obecnej sytuacji rynkowej na działalność Bogdanki - nasza produkcja po raz pierwszy od wielu lat nie zależała od posiadanych mocy produkcyjnych, ale możliwości uplasowania węgla na rynku - powiedział prezes Bogdanki Zbigniew Stopa, cytowany w komunikacie.

Jednocześnie podkreślono, że zrealizowane wydobycie jest zgodne z tegorocznym harmonogramem dostaw do klientów. Spółka podtrzymuje deklaracje dotyczące sprzedaży węgla na poziomie 9,3-9,5 mln ton w 2015 roku.

- Kontynuujemy prace nad aktualizacją strategii, której celem jest przygotowanie spółki do działania w warunkach dramatycznie zmieniającego się pod wpływem czynników zewnętrznych i coraz bardziej konkurencyjnego rynku - dodał Stopa.

Notowania tygodniowe akcji Bogdanki

LW Bogdanka - notowana na GPW i wchodząca w skład indeksu największych spółek WIG20 - miała na koniec 2014 r. 16,6 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,9 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: górnictwo, lwb, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz