Notowania

pkp
24.06.2015 08:09

Program dobrowolnych odejść w PKP Cargo: Wyższe kwoty na odprawy

W okresie zapisów do programu zgłosiło się łącznie 1 191 pracowników, wobec pierwotnie oczekiwanych 250.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Rada nadzorcza PKP Cargo wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania w ramach wykonania programu dobrowolnych odejść u każdego z pracodawców, działających w spółce, do łącznej kwoty nie wyższej niż 96,5 mln zł, podała spółka.

"W związku ze zmianą harmonogramu programu dobrowolnych odejść (PDO) (...) weryfikacja zgłoszeń do PDO i wyrażenie zgody przez każdego z pracodawców spółki na skorzystanie przez pracowników z PDO nastąpi najpóźniej do dnia 24 czerwca 2015 r. Niezwłocznie po tym terminie zostanie określona ostateczna wartość zobowiązań wynikających z przeprowadzenia programu" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej PKP Cargo zwiększyło wartość maksymalnego zobowiązania wynikającego z wdrożenia programu dobrowolnych odejść (PDO) do 96,5 mln zł. W okresie zapisów do PDO zakończonych 17 czerwca, do programu zgłosiło się łącznie 1 191 pracowników, wobec pierwotnie oczekiwanych ok. 250.

Notowania tygodniowe akcji PKP Cargo

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (około 48 proc. udziału w rynku według masy i ok. 57proc. według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pkp, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz