Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pcc rokita
27.02.2014 10:45

Prospekt emisyjny PCC Rokita już w KNF

Spółka chce debiutować na GPW jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PCC Rokita)

Prospekt emisyjny w związku z emisją akcji i wejściem na giełdę trafił do Komisji Nadzoru Finansowego, podała PCC Rokita. Spółka chce debiutować na GPW jeszcze w tym roku.

_ - Decyzja o pozyskaniu środków w drodze publicznej emisji akcji wpisuje się w naszą długoterminową strategię finansową, zakładającą dywersyfikację źródeł finansowania - _mówi cytowany w komunikacie prasowym Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita (na zdjęciu).

Zgodnie z planami spółki, udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy po IPO wyniesie 15 procent, a ich udział w liczbie głosów na walnym 10 procent.

PCC Rokita to firma działająca w branży chemicznej, której produkty trafiają do przemysłu, głównie producentów tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, farmaceutyków, artykułów spożywczych, budowlanki, automotive, przemysłu tekstylnego i górniczego.

W pierwszym półroczu 2013 r. przychody grupy ukształtowały się na poziomie 591,5 mln zł, co stanowi wzrost o 15,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 106,5 mln zł (wzrost o 26,7 proc. rok do roku), EBIT 46,3 mln zł (wzrost o 34,7 proc.), a EBITDA 71,9 mln zł (wzrost o 24,0 proc.).

Tagi: pcc rokita, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz