Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pożyczki
30.07.2013 13:05

Provident Polska pożycza coraz więcej

Liczba obsługiwanych przez Provident Polska klientów wzrosła w ciągu roku do 825 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Provident Polska)

Wartość udzielonych pożyczek przez Provident Polska, w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 11,5 proc. do 178,1 mln funtów szterlingów, podała International Personal Finance, właściciel polskiego Providenta, w wynikach za pierwsze sześć miesięcy tego roku.

Na zdjęciu David Parkinson, prezes Zarządu Provident Polska.

Liczba obsługiwanych przez Provident Polska klientów wzrosła w I półroczu do 825 tys. (o 2,9 proc. r/r), przychody do 142,4 mln funtów szterlingów (o 2,7 proc. r/r) a zysk brutto do 23,1 mln funtów szterlingów (o 9,5 proc. r/r).

_ Uzyskaliśmy wzrost udzielanych pożyczek o 12 proc. rok do roku (w 2012 r.: 9 proc.), jak też poprawiliśmy jakość portfela kredytowego - utrata wartości należności od klientów jako procent przychodów w ujęciu rocznym wyniosła 28,4 proc. (grudzień 2012 r.: 29,6 proc.). Te kluczowe czynniki złożyły się na znaczny wzrost zysku bazowego o 5,9 mln funtów szterlingów przed uwzględnieniem dodatkowych kosztów rabatów z tytułu wcześniejszej spłaty w wysokości 6,4 mln funtów szterlingów oraz pozytywnego wpływu korzystniejszych kursów walutowych w wysokości 2,5 mln funtów szterlingów. Wykazany zysk za I półrocze wyniósł 23,1 mln funtów szterlingów _ - czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę.

Spółka podaje, że wzrost wartości udzielanych pożyczek i liczby klientów wynikał po części z sięgających 2,8 mln funtów szterlingów inwestycji w inicjatywy służące wzrostowi, które obejmowały działania promocyjne oraz marketing nowych produktów. Wyniki na rynku polskim uznano za _ bardzo dobre _, a postępy w ramach strategii wzrostu spółki za _ znaczące _.

IPH pod marką Provident działa na 5 rynkach europejskich - w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech w Rumunii oraz w Meksyku i posiada na nich łącznie 2,4 mln klientów. W Polsce liczba klientów na koniec 2012 roku wyniosła 812 tys., zaś w ocenie IPF potencjał polskiego rynku to 1,2 mln klientów. Provident Polska jest największym i najbardziej dochodowym rynkiem grupy International Personal Finance (IPF).

Czytaj więcej w Money.pl
Chce wiedzieć więcej o naszych pieniądzach Przedstawiciele Związku Banków Polskich, Konfederacji Lewiatan oraz Krajowej Izby Radców Prawnych są zdania, że propozycja ministerstwa jest zbyt dużą ingerencją w prawo do prywatności.
To marki godne zaufania. Według klientów Trzynasta edycja badania European Trusted Brands została przeprowadzona przez Reader's Digest w 12 krajach europejskich. Także w Polsce.
Właściciel Providenta zadebiutuje na GPW Grupa International Personal Finance, właściciel spółki Provident Polska, już jutro zadebiutuje na GPW na zasadach dual listingu.
Tagi: pożyczki, provident polska, business news, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz