Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eng
13.10.2014 10:47

Prywatyzacja Energi. Decyzja najwcześniej w przyszłym roku

Skarb Państwa ma 51,5 procent akcji spółki. Kluczowe jest bezpieczeństwo energetyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Skarbu Państwa)
Włodzimierz Karpiński

Ministerstwo skarbu nie spieszy się z decyzjami co do ewentualnej prywatyzacji Energi. Decyzje mogą zapaść w 2015 roku - powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński (na zdjęciu).

_ - Każda propozycja, która będzie wychodzić naprzeciw bezpieczeństwu energetycznemu, zostanie rozważona. Nie stawiamy jednak dziś na przychody z prywatyzacji, a na budowanie wartości spółek. Nie ma więc determinacji _ - powiedział dziennikarzom Karpiński.

_ - Na dzisiaj jest kwestia związana ze znalezieniem optymalnej koncepcji, która zabezpieczy realizację polityki bezpieczeństwa energetycznego, a z drugiej strony czekamy na wyniki szczytu klimatycznego, który zdefiniuje politykę klimatyczną. Trwają analizy w kontekście tych dwóch imperatywów _ - dodał.

Zdaniem ministra w tym roku nie zapadną decyzje co do koncepcji ewentualnej prywatyzacji Energi.

_ - Jeśli już to w przyszłym roku podejmiemy decyzję _ - powiedział. Przypomniał jednocześnie, że zarówno Energa, jak i Enea są na liście spółek przeznaczonych do prywatyzacji.

Pod koniec września CEZ informował, że może rozpocząć rozmowy w sprawie nabycia pakietu większościowego Energi. Taką informację podały _ Hospodarske Noviny _, cytując prezesa CEZ Daniela Benesa.

Skarb Państwa ma 51,5 procent akcji Energi. Latem wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk zapowiadał, że tegoroczne przychody z prywatyzacji będą niższe niż zapisana w budżecie kwota 3,7 mld zł. Karpiński, pytany w poniedziałek o przychody z prywatyzacji, powiedział: _ Raczej będą to już prywatyzacje branżowe, po tym jest wstrzymaliśmy PHN _.

Tagi: eng, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz