Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja PKP Energetyka. PKP otrzymały wstępne oferty

0
Podziel się:

Oczekujemy, że finalizacja transakcji nastąpi w drugiej połowie roku - zapowiada spółka.

Prywatyzacja PKP Energetyka. PKP otrzymały wstępne oferty
(PKP S.A.)

PKP otrzymała wstępne oferty zakupu PKP Energetyka - poinformowała spółka, której prezesem jest Jakub Karnowski (na zdjęciu). - _ Zainteresowanie procesem jest duże _ - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor do spraw nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji w Grupie PKP Sławomir Baniak.

- _ Wśród inwestorów, którzy złożyli wstępne oferty znajdują się zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne, inwestorzy strategiczni i finansowi. Obecnie trwa analiza złożonych ofert _ - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor ds. Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w Grupie PKP Sławomir Baniak.

Jak informuje spółka w komunikacie, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się proces due diligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania. _ - Oczekujemy, że finalizacja transakcji nastąpi w drugiej połowie roku _ - dodał Baniak.

Spółka PKP planuje sprzedaż 84 mln 488 tys. 532 akcji swojej spółki zależnej, uprawniających do 100 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Wcześniej zainteresowanie kupnem PKP Energetyka wyrażały m.in. Tauron, Energa, Enea oraz PGE.

Spółka PKP Energetyka powstała w 2001 roku. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju i dostarcza energię elektryczną m.in. dla PKP Intercity, PKP Cargo. Zajmuje się także sprzedażą paliwa dla przewoźników kolejowych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)