Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcie Da Grasso przez Sfinksa przesuwa się w czasie

0
Podziel się:

Sfinks przedłużył termin zamknięcia negocjacji ws. przejęcia Da Grasso do 30 września.

Przejęcie Da Grasso przez Sfinksa przesuwa się w czasie
(Sfinks Polska, mat. prasowe)

Sfinks Polska zawarł z Karoliną Rozwandowicz oraz Magdaleną Piróg, posiadającymi łącznie 100 proc. udziałów Da Grasso, aneks w którym przesunięto termin zamknięcia negocjacji do 30 września, podała spółka.

"Natomiast termin zawarcia umowy ostatecznej zbycia udziałów pozostaje bez zmian tj. do dnia 31 marca 2016 r. Pozostałe warunki umowy intencyjnej nie uległy zmianie" - czytamy w komunikacie.

W połowie czerwca Sfinks Polska podpisał list intencyjny dotyczący przejęcia spółki Da Grasso, zarządzającej największą w kraju siecią pizzerii.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining), jak podała spółka w dzisiejszym komunikacie. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Notowania tygodniowe akcji Sfinks Polska

Da Grasso to największa sieć pizzerii i jedna z największych firm gastronomicznych w Polsce. Pierwszy lokal został otwarty pod koniec lat 90-tych, a obecnie w ramach sieci działa ich już ponad 170 w całej Polsce. Pizzerie są prowadzone na zasadach franczyzy. W podstawowej ofercie Da Grasso są pizze, ponadto menu zawiera też inne dania kuchni włoskiej, która według badań jest drugą najbardziej preferowaną przez Polaków kuchnią po kuchni polskiej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)