Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcie SKOK Wesoła: PKO BP złożyło wniosek do UOKiK

0
Podziel się:

Wniosek wpłynął do UOKiK 8 maja i sprawa jest w toku.

Przejęcie SKOK Wesoła: PKO BP złożyło wniosek do UOKiK
(PKO BP)
bEISMpyZ

PKO Bank Polski złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową "Wesoła" z siedzibą w Mysłowicach. Wniosek wpłynął 8 maja i sprawa jest w toku.

Pod koniec marca br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oceniła, że w sektorze SKOK nie ma kasy spełniającej ustawowe warunki udziału w restrukturyzacji SKOK Wesoła. Banki zainteresowane udziałem w tym procesie mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do 27 kwietnia 2015 r. włącznie.

SKOK Wesoła działa od 1993 r. Posiada liczącą 70 oddziałów sieć w 12 województwach.

bEISMpzb

W maju ub. roku KNF jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu zarządcy komisarycznego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo - Kredytowej Wesoła w Mysłowicach, który został zobowiązany do opracowania i uzgodnienia z KNF programu postępowania naprawczego.

W ub.r. UOKiK wydał już zgodę PKO BP na przejęcie kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach.

W przypadku SKOK Wesoła "koncentracja ma się dokonać w formie przejęcia przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski S.A. kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową "Wesoła", tj. zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r., poz. 184, ze zm.) oraz na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy z dnia 5 listopada 2009 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1450, ze zm.)" - czytamy w komunikacie urzędu.

Notowania tygodniowe akcji PKO BP

bEISMpzh

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEISMpzC
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)