Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
15.04.2014 14:20

Przejmą litewskiego ubezpieczyciela? PZU nie komentuje

Zainteresowanie transakcją wyraziła również austriacka Vienna Insurance Group.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Andrzej Klesyk, prezes PZU

Największy polski ubezpieczyciel ma szansę przejąć litewskiego ubezpieczyciela. Taką informację podał Reuters powołując się na anonimowego informatora. PZU zarządzane przez Andrzeja Klesyka (na zdjęciu) nie komentuje jednak sprawy.

Litewski ubezpieczyciel Lietuvos Draudimas jest aktualnie własnością brytyjskiej grupy RSA. Wartość domniemanej transakcji to około 100 milionów euro. PZU do przetargu stanęła przeciwko austriackiej Vienna Insurance Group, która również jest zainteresowana przejęciem. Rywal ma w swoim portfelu takich ubezpieczycieli jak: Compensa, InterRisk oraz Benefia.

Oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. Anonimowe źródło agencji donosi, że PZU jest bliskie porozumienia, a umowa jest na ostatniej prostej.

Polska firma nie wypowiada się jednak w tej sprawie. - _ PZU nie komentuje doniesień i plotek o zamierzeniach i planach biznesowych. Tak będzie i tym razem _ - taką informację uzyskało Money.pl od biura prasowego PZU.

Notowania akcji PZU od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

To nie pierwsza próba akwizycji ubezpieczyciela w ostatnim czasie. Pod koniec ubiegłego roku PZU było również zainteresowane przejęciem połowy udziałów chorwackiego ubezpieczyciela. Akcje wystawił na sprzedaż rząd Chorwacji. Wiele jednak z tego nie wyszło, gdyż ostatecznie targu dobił chorwacki koncern tytoniowy Adris.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pzu, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz