Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przełomowe wyniki Facebooka. Kurs spółki wystrzelił

0
Podziel się:

W ostatnim kwartale 2013 roku przychody Facebooka wzrosły do 2,59 miliarda dolarów z 1,59 miliarda dolarów rok wcześniej.

Przełomowe wyniki Facebooka. Kurs spółki wystrzelił
(Guillaume PaumierCC-by-3.0./wikimedia)

W ostatnim kwartale 2013 roku przychody Facebooka wzrosły do 2,59 z 1,59 miliarda dolarów rok wcześniej. Oznacza to, że w ujęciu procentowym wzrost wyniósł ponad 60 procent. Dane okazały się też dużo lepsze od prognoz analityków, którzy oczekiwali wyniku na poziomie 2,35 miliarda dolarów.

aktualizacja 15:40

Przychody z reklam sięgnęły 2,34 miliarda dolarów, co zestawiając z wynikami z analogicznego okresu 2012 roku oznacza wzrost o ponad trzy czwarte. Co ważniejsze, pierwszy raz w historii, kwartalne przychody z reklam mobilnych wyniosły ponad miliard dolarów (sięgnęły 1,25 mld dolarów) i przekroczyły połowę udziału w reklamach ogółem (wyniosły ponad 53 procent). Dla porównania w czwartym kwartale 2012 roku ich udział wynosił zaledwie 23 procent.

Największy portal społecznościowy na świecie w czwartym kwartale ubiegłego roku zanotował zysk netto w wysokości 523 milionów dolarów (20 centów na akcję). Po skorygowaniu wyniku m.in. o koszty związane z akcjami pracowniczymi zysk wyniósł 780 mln dolarów, czyli 31 centów na akcję. Analitycy prognozowali wynik na poziomie 27 centów na akcję, wobec 17 centów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- _ To było znakomite zakończenie roku dla Facebooka _ - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes spółki Mark Zuckerberg. - _ Nie możemy doczekać się naszej następnej dekady, podczas której pomożemy połączyć resztę świata _ - dodał.

Dane o najnowszych wynikach finansowych zostały podane przez spółkę po zakończeniu wczorajszych notowań na Wall Street, podczas których akcje Facebooka zostały przecenione o niemal 3 procent. W reakcji na znakomite wyniki, w handlu przedsesyjnym, notowania spółki szły w górę o ponad 17 procent. Kilka minut po rozpoczęciu notowań w USA, akcje Facebooka drożeją o około 15 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwaga: Facebook chce czytać twoje SMS-y! W chwili, gdy publikujemy tą wiadomość, Facebook zaczyna aktualizację swojej oficjalnej aplikacji dla telefonów z Androidem. Nowe uprawnienia aplikacji, o zaakceptowanie których proszeni są użytkownicy wydają się być nieco... kontrowersyjne.
Android jest najszybciej rozwijającym się produktem w historii IT W 2008 roku, gdy na rynku debiutował nowy mobilny system operacyjny Google Android, nikt nie przypuszczał, że 5 lat później będzie on obecny nawet w lodówkach.
Facebook zacznie śledzić nasze ruchy myszką Do listy stron monitorujących ruchy naszego kursora myszy już wkrótce dołączy najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)