Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przesyłki kurierskie. Amazon chce używać dronów do szybkich paczek

0
Podziel się:

Na swojej stronie Amazon zamieścił krótki filmik, na którym dron zabiera pakunek z zamówieniem z firmowego magazynu i dostarcza go prosto do domu klienta.

Przesyłki kurierskie. Amazon chce używać dronów do szybkich paczek
(Na zdjęciu Jeff Bezos, fot. James Duncan Davidson, Portland/CC BY 2.0/wikimedia)

Firma sprzedaży wysyłkowej Amazon.com prowadzi testy z użyciem samolotów bezzałogowych - dronów, które docelowo mają służyć w szybkich dostawach zamówionych towarów - poinformował w szef spółki Jeff Bezos.

Drony Octocopters byłyby wykorzystywane do dostarczania przesyłek o wadze nie większej niż 2,3 kg w ciągu 30 minut od złożenia zamówienia. Bezos ocenia, że taka usługa, Prime Air, mogłaby ruszyć w ciągu najbliższych pięciu lat.

- _ Wiem, że to brzmi jak science fiction, ale tak nie jest. Będziemy w stanie oferować dostawy w ciągu pół godziny dla przedmiotów o wadze do 2,3 kg, które stanowią 86 proc. wszystkich zamówień _ - powiedział Bezos w programie _ 60 Minutes _ w amerykańskiej stacji CBS.

- _ Pewnego dnia widok maszyn Prime Air będzie normalny jak dziś widok samochodów pocztowych na drogach _ - dodał.

Na swojej stronie Amazon zamieścił krótki filmik, na którym dron zabiera pakunek z zamówieniem z firmowego magazynu i dostarcza go prosto do domu klienta.

Zobacz także: Zobacz pomysł na transport przy użyciu drona

Los Prime Air zależy od tego, czy amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) zatwierdzi wykorzystanie samolotów bezzałogowych do celów cywilnych. Dotychczas FAA wydała ok. 1400 pozwoleń policji i agencjom rządowym. Bezos liczy, że jego firma uzyska taką zgodę już w 2015 roku.

Oczekuje się, że otwarcie przestrzeni powietrznej dla cywilnych lotów jednostek bezzałogowych nastąpi w USA około 2015 roku, a w Europie rok później.

Amazon.com to firma z Seattle w USA specjalizująca się w sprzedaży przez internet i jeden z pionierów tego typu biznesu. Początkowo była to księgarnia internetowa, ale spółka wkrótce rozszerzyła asortyment na inne produkty i obecnie jest jedną z największych na świecie internetowych firm handlowych.

W październiku br. Amazon ogłosił, że planuje otwarcie trzech wielkich centrów logistycznych w Polsce do 2015 r. Mają one zapewnić 6 tys. miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
To tu Amazon otworzy swoje centra. Zatrudni na stałe 6 tys. osób Dzięki inwestycji amerykańskiego giganta powstanie 6 tysięcy miejsc pracy stałych.
Amazon w Polsce. To kamień milowy dla... W ciągu trzech lat od ich powstania utworzone zostanie aż 6 tys. miejsc pracy - poinformowali dzisiaj przedstawiciele spółki na konferencji prasowej w resorcie Janusza Piechocińskiego.
Washington Post ma nowego właściciela Dziennik, podobnie jak inne wydawnictwa grupy, stanie się własnością Nash Holdings, funduszu inwestycyjnego należącego do Bezosa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)