Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewozy Regionalne sprzedają bilety za złotówkę

0
Podziel się:

Idziemy w kierunku, którym poszli przewoźnicy lotniczy - zapowiada kolejowa spółka.

Przewozy Regionalne sprzedają bilety za złotówkę
(Przewozy Regionalne)

Przewozy Regionalne wprowadzają od 15 grudnia usługę Super bilet. Dzięki temu będzie można kupić bilet przez internet za 1 zł. Pula biletów przeznaczonych na konkretny pociąg będzie uzależniona od daty i godziny jego kursowania - informuje spółka.

Na zdjęciu Ryszard Kuć, prezes Przewozów Regionalnych

W ramach usługi Super bilet będzie można też kupić bilety za 9, 19, 29 i 39 złotych. Bilety w obniżonych cenach będą dostępne tylko przez internet. Oferta dotyczy pociągów interREGIO.

_ - Odchodzimy od sztywnej taryfy. Idziemy w kierunku, w jakim poszli przewoźnicy lotniczy. Im wcześniej kupujemy bilet, im trasa mniej oblegana, tym bardziej mamy szansę bilet dostać taniej _ - mówi Mateusz Żmuda z pionu handlowego Przewozów Regionalnych. Jak dodaje, tańsze bilety będą dostępne na wszystkie pociągi, a do końca stycznia ich łączna pula sięgnie ponad 50 tys. sztuk. Docelowo, spółka chce oferować miesięcznie ok. 25 tys. biletów w obniżonych cenach.

Spółka wprowadza też w wybranych pociągach multimedialne wagony interREGIO z dostępem do filmów, audiobooków i muzyką. Każdy z pasażerów mających ze sobą np. tablet będzie miał do dyspozycji poprzez Wi-Fi darmowo dwa tytuły, a jeśli będzie chciał skorzystać z większej liczby filmów i audiobooków, będzie można kupić pakiet rozszerzony za 1 zł. W darmowej ofercie dostępny będzie m.in. film _ Epoka Lodowcowa 3 _. We wszystkich pociągach interREGIO sprzedawane będą też przekąski oraz napoje. Od połowy grudnia pojawią się także wagony cafeREGIO, w których, dzięki współpracy ze spółką WARS, będzie odstępna pełna oferta cateringowa.

Spółka podała też, że w obowiązującym od 15 grudnia rozkładzie jazdy znajdzie się około 70 pociągów interREGIO. Nowością rozkładu jazdy 2013/2014 będzie bezpośrednie połączenie Warszawy z Zieloną Górą. Do stolicy Lubuskiego w piątki i niedziele będzie dojeżdżał interREGIO _ Starosta _. W pozostałe dni tygodnia pociąg ten będzie kursował na trasie Warszawa - Poznań. Szczecinianie w dalszym ciągu będą mogli korzystać z dwóch pociągów do stolicy: _ Portowca _ i _ Mewy _, a poznaniacy wybierający się do Warszawy będą mieli do wyboru także _ Wartę _, która - podobnie jak teraz - będzie docierała aż do Lublina. Ofertę na zachodzie kraju uzupełnią pociągi _ Merkury _ z Poznania do Szczecina (i z powrotem) oraz weekendowa _ Rusałka _ z Zielonej Góry do Poznania.

Oferta została przygotowana również dla mieszkańców Podlasia i Lubelszczyzny. Tradycyjnie do stolicy będzie można dojechać bezpośrednimi piątkowo-niedzielnymi pociągami z Białegostoku (IR _ Żubr _) i Terespola (IR _ Bug _), a także z Hajnówki. Po wielu latach, dzięki uruchomieniu IR _ Białowieża _, powróci bezpośredni pociąg łączący wschodnią część regionu z Warszawą. Z Chełma do Warszawy będą kursowały dwa pociągi: _ Bystrzyca _ (w niedzielę) i _ Cisy _ (codziennie), a _ Warta _ do Poznania (przez Warszawę) i _ Bolko _ do Wrocławia (przez Radom, Kielce, Katowice) skomunikują Lublin z innymi regionami Polski.

Połączenie południa kraju ze stolicą zapewnią dwa całoroczne pociągi: _ Matejko _ z Krakowa (przez Włoszczowę) i _ Chemik _ z Kędzierzyna-Koźla (przez Zabrze, Katowice). 10 stycznia 2014 r. ten ostatni zostanie zastąpiony przez _ Piasta _ z Warszawy do Jeleniej Góry (przez Katowice, Opole, Wrocław, Wałbrzych), w którego składzie znajdą się wagony bezpośrednie z Warszawy do Kudowy-Zdroju (przez Nysę i Kłodzko). Pociągami interREGIO wygodnie będzie można dostać się także na Warmię i Mazury. Na trasie Olsztyn - Poznań będą kursowały pociągi _ Drwęca _, _ Śniardwy _ i _ Mamry _. Ostatnim z nich będzie można dojechać do Szklarskiej Poręby. Podróżujący z Małopolski i Górnego Śląska w Sudety będą mieli do wyboru dwa całoroczne pociągi: _ Rudawy _ relacji Katowice - Opole - Wrocław - Jelenia Góra (od 10 stycznia jako IR _ Piast _) i _ Galicję _ relacji Kraków - Katowice - Wrocław - Kłodzko - Międzylesie.

Przewozy Regionalne są największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża ok. 1,8 tysiąca pociągów Przewozów Regionalnych, a z ich oferty korzysta codziennie 240 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)