Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody Ursusa zależne od kontraktów za granicą

0
Podziel się:
Karol Zarajszyk, prezes Ursusa
Karol Zarajszyk, prezes Ursusa
bEJUNBdx

Po rekordowym pod względem przychodów i bardzo udanym pod względem zysku netto (wzrost o 114 proc. rok do roku) I kwartale Ursus liczy na dalsze wzrosty w kolejnych kwartałach i wyższe r/r przychody w całym 2015 r., jednak uzależnia je od pozyskania znaczącego kontraktu na rynku zagranicznym, poinformował prezes Karol Zarajczyk.

- Liczymy na dalsze wzrosty, ale będzie to zależało od realizacji II fazy kontraktu w Etiopii oraz pozyskania kolejnego dużego kontraktu na jednym z rynków zagranicznych. Liczymy, że w III-IV kw. to się uda. Umacniamy swoją pozycję w Afryce, która jest dla nas kluczowym rynkiem, o dużym potencjale zbytu. Cały czas pracujemy również nad Azją, Afryką i Ameryką Południową - powiedział Zarajczyk w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że w przypadku rynków zagranicznych rozważane są różne scenariusze: zarówno sprzedaż bezpośrednia, jak i montaż ciągników na miejscu, tak jak od niedawna w Etiopii.

bEJUNBdz

Na rynku krajowym spółka zwiększyła w I kw. sprzedaż o 24 proc. rok do roku, a liczbę rejestracji pojazdów o 30 proc..

- Intensywnie staramy się zwiększać udział w rynku krajowym, który jest bardzo konkurencyjny. Przypominam, że celem jest 5-8 proc. udziału w nim, w zależności od sytuacji rynkowej. Obecnie mamy ok. 3,5 proc. udziału - powiedział także Zarajczyk.

Ursus przygotowuje się również do przetargów, w którym zaoferuje swoje autobusy elektryczne Ekovolt.

- Interesuje nas cała Europa. Produkt jest już gotowy, obecnie jest testowany przez miasto Lublin. Poznajemy rynek i będziemy startować w przetargach. W perspektywie unijnej do 2020 r. zarezerwowano duże środki na wymianę taboru na ekologiczny, przetargi wkrótce ruszą - wyjaśnił prezes.

bEJUNBdF

W I kw. grupa podwoiła zysk netto do poziomu 4,5 mln zł wobec 2,1 mln zł w analogicznym okresie 2014 roku. Skonsolidowane przychody grupy w I kw. 2015 roku wyniosły 79,4 mln zł, tj. wzrosły o 141 proc. rok do roku.

W 2014 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 236,2 mln zł wobec 168,04 mln zł rok wcześniej.

Notowania tygodniowe akcji Ursusa

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

bEJUNBea
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)