Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przychody Zetkamy wyższe o pół miliarda po przejęciu Kuźni Polskiej

Zarząd Zetkamy rozważa nową emisję na sfinansowanie przejęcia Kuźni Polskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- Kuźnia Polska generowała historycznie ok. 170-180 mln zł przychodów rocznie. Widzimy w niej potencjał do rozwoju. Przejęcie tej spółki pozwoliłoby na wzrost przychodów grupy do poziomu 500 mln zł - powiedział prezes Zetkamy Leszek Jurasz na konferencji.

Przejęcie Kuźni Polskiej przez Zetkamę może zwiększyć przychody grupy do 500 mln zł - poinformował prezes. Dodał, że możliwa jest emisja w celu sfinalizowania tej akwizycji. Zetkama liczy, że wyniki 2015 r., bez uwzględniania akwizycji, nie będą gorsze niż 2014 r.

- Rozpoczynamy badanie dokumentów spółki. Oceniamy, że w połowie maja będziemy w stanie więcej powiedzieć o ocenie i wycenie firmy oraz o sposobach sfinansowania przejęcia. Jednym z wariantów jest emisja akcji - dodał prezes.

Notowania tygodniowe Zetkamy

Zetkama miała w 2014 r. 306,3 mln zł przychodów (o 5 proc. więcej rdr). EBITDA grupy wzrosła o 14 proc. do 44,05 mln zł, a zysk netto o 17 proc. do 29,9 mln zł.

W ubiegłym tygodniu Zetkama poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego i zamiarze połączenia ze spółką Idea K5, której jedynym aktywem jest większościowy pakiet akcji Kuźni Polskiej.

Kuźnia Polska zajmuje się produkcją wysokiej jakości odkuwek matrycowych kutych na gorąco. Zetkama zakłada, że przejęcie pozwoli na wzmocnienie segmentu motoryzacyjnego do poziomu sprzedaży ok. 300 mln zł w ciągu 2-3 lat.

Udziałowcami Idea K5 są Jan, Maciej i Tomasz Jurczyk (kontrolujący również łącznie 25 proc. akcji Zetkamy) oraz fundusz Avallon.

- Jesteśmy przed drugim procesem akwizycyjnym. Zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy - powiedział prezes.

Jurasz poinformował, że Zetkama wstrzyma się z publikacją prognozy wyników na 2015 r. do połowy maja.

- Naszym celem jest, by 2015 r. nie był gorszy niż 2014 r., z wyłączeniem wpływu Techmadeksu - powiedział.

W grudniu 2014 r. Zetkama przejęła 51,6 proc. akcji notowanej na NewConnect spółki Techmadex.

Zetkama planuje w 2015 r. wydatki inwestycyjne na poziomie 32,1 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: zetkama sa-plztkma00017-zetkama, zka, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz