Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody Grupy Impel. Zysk zmniejszyła ustawa?

0
Podziel się:

Firma pierwsze półrocze 2014 roku zakończyła ponad 9-procentowym wzrostem przychodów. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 9,6 milionów złotych i był nieznacznie wyższy niż rok wcześniej.

Grzegorz Dzik, prezes zarządu Grupy Impel
Grzegorz Dzik, prezes zarządu Grupy Impel (Impel)

- _ Grupa Impel od lat funkcjonuje w trudnym i bardzo zmiennym otoczeniu prawnym _ - przyznają przedstawiciele zarządu spółki. Pomimo tego, firma pierwsze półrocze 2014 roku zakończyła ponad 9-procentowym wzrostem przychodów. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 9,6 milionów złotych i był nieznacznie wyższy niż rok wcześniej.

Po raz kolejny motorem wzrostu Grupy Impel był segment Facility Management. W pierwszym półroczu 2014 roku wygenerował on przychody w wysokości niemal 559 mln zł, co oznaczało ponad 13-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Rozwojowi segmentu towarzyszyła stabilizacja sprzedaży w sektorze bezpieczeństwa, który wygenerował przychody w wysokości 233,6 milionów złotych (o 0,3% wyższe od osiągniętych rok wcześniej). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, duży spadek rentowności w całym sektorze ochrony mienia spowodował, że Grupa Impel selektywnie podchodzi do podpisywania nowych umów w tym obszarze.

Skonsolidowany zysk operacyjnych Grupy Impel po pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku zamknął się kwotą 22 milionów złotych, o 0,2% niższą niż w 2013 roku. Niekorzystnie na wynikach spółki odbiła się wprowadzona 1 kwietnia 2014 zmiana w zasadach dofinansowania pracy osób niepełnosprawnych. Spowodowała ona obniżenie dotacji otrzymanych przez Spółki Grupy Impel o 5,4 milionów złotych, co bezpośrednio przełożyło się na pogorszenie zysku operacyjnego. Zysk netto Grupy Impel (przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego) w okresie styczeń-czerwiec wyniósł 9,6 mln zł i był zbliżony do osiągniętego rok wcześniej.

Sprawdź, jak radziła sobie Grupa Impel w ostatnim roku na GPW

- _ Grupa Impel od lat funkcjonuje w trudnym i bardzo zmiennym otoczeniu prawnym. Ustawodawca często zdaje się nie dostrzegać, że jesteśmy jednym z największych w Polsce pracodawców, a nowe regulacje są realnym zagrożeniem dla miejsc pracy. Zmiany zasad dofinansowania osób niepełnosprawnych, które bezpośrednio odbiły się na naszych wynikach, są tego dobrym przykładem __ - _twierdzą przedstawiciele Grupy Impel.

- _ Cieszy nas jednak to, że pojawiają się pierwsze oznaki zmiany dotychczasowego podejścia. Regulacje przewidziane w nowelizacji prawa zamówień publicznych idą w dobrym kierunku i w przypadku wejścia ich w życie powinny zlikwidować część problemów, z którymi musimy się teraz borykać - dodają. _

Nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych przewiduje między innymi waloryzowanie wartości kontraktów zawartych na okres dłuższy niż rok w sytuacjach, na które strony umowy nie mają wpływu. Chodzi na przykład o wzrost płacy minimalnej, podatku VAT oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Dodatkowo w przypadku w większości zamówień publicznych cena nie będzie już jedynym kryterium wyboru.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)