Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZ Cormay planuje emisję akcji

0
Podziel się:

Środki mają zostać przeznaczona na budowę centrum produkcyjnego dla urządzenia o nazwie BlueBox.

PZ Cormay planuje emisję akcji
(materiały prasowe)

PZ Cormay rozpoczyna budowę centrum produkcyjnego dla analizatora o nazwie BlueBox do gabinetów lekarskich. W tym celu pod koniec stycznia akcjonariusze zadecydują o emisji akcji, z zachowaniem prawa poboru.

Centrum produkcyjne powstanie na własnej działce o powierzchni trzech hektarów na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod Lublinem. Budowa ma rozpocząć się wiosną i zakończyć w 2015 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 54,5 mln zł, z czego 20 mln zł pokryje dofinansowanie ze środków UE.

_ - Zadecydowaliśmy o zaproponowaniu akcjonariuszom sfinansowania budowy centrum produkcyjnego BlueBoxa w całości z kapitałów własnych - _ mówi Tomasz Tuora, prezes PZ Cormay SA (na zdjęciu).

Spółka w tym celu ma zadecydować o emisji do 10.620.659 akcji z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Trzy papiery mają uprawniać do zakupu jednego nowego po proponowanej cenie emisyjnej 3,4 zł. Spółka ma pozyskać do 36,11 mln złotych.

Kurs akcji na tę wiadomość reaguje dużym spadkiem - obecnie rynek wycenia Cormay na ok. 8,4 zł, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego zamknięcia o ponad 10 procent.

Notowania PZ Cormay od początku roku

Cormay jest w trakcie wprowadzania technologii badań diagnostycznych, która pozwoli z kropli krwi - na przykład z palca - wykonać w kilkanaście minut pełne spektrum testów laboratoryjnych.

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)