Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZU ogłosi strategię na pięć lat. Już wiadomo kiedy

0
Podziel się:

W listopadzie ub. roku prezes Andrzej Klesyk mówił, że opracowywana strategia zakłada m.in. kolejne przejęcia w segmencie ubezpieczeniowym i innych obszarach w naszym regionie.

Andrzej Klesyk, prezes spółki PZU
Andrzej Klesyk, prezes spółki PZU (Wojciech Stróżyk/Reporter)

Strategia grupy PZU na lata 2015-2020 zostanie opublikowana 28 stycznia - poinformowała spółka.

W listopadzie ub. roku prezes Andrzej Klesyk informował, że opracowywana wówczas strategia zakłada m.in. kolejne przejęcia w segmencie ubezpieczeniowym i innych obszarach w naszym regionie.

- _ Strategia będzie ona oparta na trzech filarach _ - informował wówczas Klesyk. Po pierwsze, firma nie zamierza porzucić sektora ubezpieczeń. - _ Po drugie postawimy na zarządzanie aktywami – to musi stać się dodatkowym źródłem przychodów. Musimy tę działalność bardzo mocno zwiększyć _ - dodał.

- _ Trzecim filarem będzie opieka medyczna _ - zdradził prezes dodając jednak, że _ w tym momencie nie ma warunków, żeby wprowadzić bardzo dobre ubezpieczenia dodatkowe _. Andrzej Klesyk zapewniał, że jak na razie PZU nie zamierza kupować szpitali, jednak uważnie _ się temu przygląda _. Już w październiku ubiegłego roku Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU informował, że w nowej strategii, ubezpieczyciel będzie chciał zneutralizować spodziewany spadek dochodów z działalności lokacyjnej wyższymi zyskami z ubezpieczeń i z działalności medycznej.

Zobacz notowania grupy PZU z ostatnich trzech miesięcy:

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,72 mld zł na koniec września 2014 r. wobec 62,79 mld zł na koniec 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)