Notowania

Przejdź na
pzu
28.11.2014 12:50

PZU wchodzi na rynek medyczny. Prezes zdradza szczegóły

Pracujemy nad nową strategią. Będzie ona oparta na trzech filarach - zdradza Klesyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

PZU przygotowuje nową strategię, którą przedstawi oficjalnie w grudniu. Już dziś wiadomo jednak, że ubezpieczyciel postawi na opiekę medyczną. - _ Nie planujemy zakupów szpitali _ - zapewnia Andrzej Klesyk, prezes spółki.

- _ Pracujemy nad nową strategią. Będzie ona oparta na trzech filarach _ - zdradza Klesyk. Po pierwsze, firma nie zamierza porzucić sektora ubezpieczeń. - _ Po drugie postawimy na zarządzanie aktywami – to musi stać się dodatkowym źródłem przychodów. Musimy tę działalność bardzo mocno zwiększyć _ - dodaje.

- _ Trzecim filarem będzie opieka medyczna _ - zdradza prezes dodając jednak, że _ w tym momencie nie ma warunków, żeby wprowadzić bardzo dobre ubezpieczenia dodatkowe _. Andrzej Klesyk zapewnia, że jak na razie PZU nie zamierza kupować szpitali, jednak uważnie _ się temu przygląda _. Już w październiku Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU informował, że w nowej strategii, ubezpieczyciel będzie chciał zneutralizować spodziewany spadek dochodów z działalności lokacyjnej wyższymi zyskami z ubezpieczeń i z działalności medycznej.

Nowa strategia, którą poznamy w grudniu, będzie obejmować okres aż do 2020 roku. PZU pytane przez Money.pl o szczegóły odparło, że do publicznego podania komunikatu nie będzie udzielać informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się o 10 grudnia.

Dotychczasowa strategia, przedstawiona w marcu 2012 roku na okres do 2014 roku, opierała się na _ transformacji z organizacji działającej według linii produktowych na organizację działającą według segmentu klientów _. PZU położył szczególny nacisk na ubezpieczenia na życie oraz komunikacyjne i na ekspansję na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

W związku z tym na początku listopada spółka kupiła litewską spółkę Lietuvos Draudimas oraz estońską filię duńskiej spółki Codan Forsikring A/S. Zgromadziło również wszystkie wymagane pozwolenia na akwizycję spółek Grupy RSA, w której skład wchodzą również Link4 oraz AAS Balta.

Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu co do tych zakupów. Również UOKiK wyraził zgodę na przejęcia. Przeprowadzone postępowanie wykazało wówczas, że koncentracja z Link 4 nie będzie miała negatywnego wpływu na sytuację konsumentów.

W trzecim kwartale 2014 roku zysk netto PZU spadł do 843,5 miliona złotych z 1,09 miliarda złotych rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pzu, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz