Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZU będzie szukać okazji do akwizycji mniejszych spółek

Spółka szuka też okazji do przejęć na rynku medycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

PZU jest nadal zainteresowane przejęciami na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, ale obecnie w kręgu jej zainteresowania są raczej mniejsze spółki, wymagające dalszego rozwoju organicznego. PZU szuka też okazji do przejęć na rynku medycznym - poinformował członek zarządu Przemysław Dąbrowski.

_ Szukamy różnych opcji akwizycyjnych w ramach Europy Środkowo-Wschodniej. Jeśli chodzi o liderów, to w zasadzie tylko na Słowenii, w Rumunii i w Serbii potencjalnie mogłoby dojść do sprzedaży _ - powiedział PAP Dąbrowski w kuluarach konferencji Wall Street, organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Dąbrowski tłumaczy, że w przypadku Słowenii jest to pewnie kwestia roku zanim proces prywatyzacji się zacznie.

_ Przed nami są tam wybory parlamentarne, będziemy czekać na decyzję tamtejszego rządu. W przypadku Rumunii spółka jest objęta zarządem komisarycznym i jest to dla nas zbyt ryzykowna sytuacja. Rumunia i Serbia są dla nas rynkami ubezpieczeniowymi, które postrzegamy jako mocno ryzykowne ze względu na poziom ich rozwoju. Tak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o duże spółki _ - powiedział.

_ Mając doświadczenia na Litwie, Łotwie i w Estonii, zaczynamy się zastanawiać nad akwizycjami mniejszych spółek, przy czym wtedy nie szukalibyśmy liderów, ale małych spółek i nastawimy się na rozwój organiczny, żeby być obecnym w danym kraju. Wtedy, gdyby pojawiły się tam jakieś opcje zakupu, moglibyśmy dużo szybciej zrealizować transakcje _ - dodał członek zarządu PZU.

W kwietniu PZU podpisało umowy zakupu od RSA spółek Lietuvos Draudimas AB, AAS Balta i Codan Forsikring A/S oraz działającego w Polsce Link4. Łączna kwota transakcji wyniesie około 360 mln euro. Transakcja ma być sfinalizowana w drugiej połowie 2014 roku.

Z kolei w maju PZU informował, że został strategicznym inwestorem w spółkach Orlen Medica wraz z sanatorium uzdrowiskowym w Ciechocinku oraz Prof-Med.

Dąbrowski poinformował, że PZU jest zainteresowane dalszymi akwizycjami z tego segmentu.

Notowania PZU od początku roku

_ Szukamy okazji do przejęć podmiotów na rynku medycznym, ale nie jesteśmy w tej chwili nastawieni na duże transakcje. Szukamy opcji, gdyż celem jest zbudowanie platformy usług medycznych, z której moglibyśmy skorzystać. W wypadku potencjalnych transakcji dopuszczamy zarówno wariant wyłączności, jak i współwłasności oraz partnerstwa _ - powiedział członek zarządu PZU.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: powszechny zakład ubezpieczeń, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, porady, manager, ubezpieczenia, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz