Notowania

PZU ograniczy przejęcia, ale tylko w tym roku

- W tym momencie zarząd pracuje nad strategią na sześć następnych lat - powiedział prezes PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Andrzej Klesyk, prezes PZU

PZU w nowej strategii, którą chce przedstawić do końca 2014 roku, będzie nadal zainteresowany przejęciami za granicą. Po akwizycji spółek należących do RSA działającej w Polce i na terenie krajów bałtyckich, nie spodziewa się w tym roku żadnych dużych akwizycji - poinformował Andrzej Klesyk (na zdjęciu), prezes spółki.

_ - Proszę się nie spodziewać w tym roku żadnych akwizycji _ - powiedział Klesyk._ - Raczej na pewno duża transakcja za granicą się nie wydarzy _ - dodał Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU.

PZU podtrzymał plan opracowania nowej strategii._ - W tym momencie zarząd pracuje nad strategią na sześć następnych lat _ - powiedział Klesyk.

_ - W biznesie ubezpieczeniowym będziemy bardzo mocno zorientowani na klienta i nie rezygnujemy z przejmowania za granicą _ - powiedział Klesyk, dodając, że strategia może być ujawniona w listopadzie.

Prezes poinformował, że liczy, iż PZU przejmie Link4 do końca września. Zakończenie tej transakcji uzależnione jest między innymi od zgód KNF.

Prezes poinformował, że nadal trwają prace, w tym rozmowy z KNF, w sprawie emisji obligacji podporządkowanych_ . - Rozmawiamy cały czas z KNF na temat emisji długu podporządkowanego _ - powiedział Klesyk. W lipcu PZU wyemitowało 5-letnie obligacje o wartości 500 mln euro obligacji.

Marża ponad Mid-Swap wyemitowanych euroobligacji wyniosła 85 pb, co przełożyło się na rentowność na poziomie 1,499 procent. Wysokość kuponu została określona na poziomie 1,375 procent rocznie.

Spółka poinformowała w środę, że w ramach bezpośredniej likwidacji szkód zgłoszono do końca czerwca 7,2 tys. szkód.

Notowania PZU od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W drugim kwartale 2014 roku zysk netto grupy PZU wzrósł do 959,9 mln zł z 837,2 mln zł rok wcześniej. Wynik ubezpieczyciela jest lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 904,7 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: powszechny zakład ubezpieczeń, pzu, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz