Notowania

Przejdź na
pzu
15.11.2013 10:01

PZU prognozuje tegoroczne zyski. Nie powinny przebić...

PZU nie spodziewa się, by zysk w całym 2013 roku był wyższy niż ten zaraportowany w przed rokiem - poinformował Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
na zdjęciu: Andrzej Klesyk, prezes PZU

PZU nie spodziewa się, by zysk w całym 2013 roku był wyższy niż ten zaraportowany w przed rokiem - poinformował Andrzej Klesyk, prezes PZU.

- _ Nie spodziewam się, by zdarzenie tego typu miało miejsce. Tak już jest, że czwarte kwartały są dużo gorsze niż poprzednie. Poza tym rozważamy zawiązanie rezerw celowych pod kątem przyszłego roku, co nam wejdzie w ten rok _ - powiedział Klesyk.

Klesyk nie zadeklarował, czy PZU złoży finalną ofertę przejęcia Croatia Osiguranje.- _ Jesteśmy w trakcie due dilligence spółki. Rząd chorwacki chce, by do końca roku zakończono due dilligence oraz złożono finalne oferty. Obecnie nie mogę powiedzieć, czy złożymy ofertę finalną _ - powiedział na konferencji. Drugą spółką dopuszczoną do due dilligence jest firma tytoniowa Adris.

PZU nie jest zainteresowany przejęciem pakietu kontrolnego w którymś z polskich banków. - _ Nie jesteśmy zainteresowani operacyjnym zaradzaniem banku czy posiadaniem "banku PZU", ale udział finansowy jak najbardziej wchodzi w grę _ - powiedział Klesyk. - _ Nie chodzi nam o pakiet kontrolny. Może nam wystarczyć "kontrola negatywna", do której nie potrzeba większości udziałów _ - dodał.

Prezes PZU poinformował, że rozmowy z PKO BP w sprawie współpracy w segmencie bank-assurance mogą się zacząć pod koniec listopada. - _ Rozmowy z PKO BP, z którym bardzo chcielibyśmy współpracować, zostały przesunięte w czasie i dyskusje mogą się zacząć pod koniec tego miesiąca _ - powiedział Klesyk. Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło poinformował we wrześniu, że bank, który szuka partnera w obszarze bank-assurance, chce taki alians zawiązać z PZU, jednak uzależnia to od jakości jego oferty.

Klesyk omawiając wyniki PZU po trzech kwartałach 2013 roku zwrócił uwagę na brak dużych szkód korporacyjnych w tym roku. - _ W tym roku, jak na razie, nie było dużych szkód korporacyjnych, przez które rozumiemy szkody powyżej 30 mln zł. Tymczasem zakładamy, że w "normalnym" roku będą dwie takie szkody _ - powiedział.

Zysk netto grupy PZU w trzecim kwartale 2013 roku spadł do 1,09 miliarda złotych z 1,12 miliarda złotych rok wcześniej - podała spółka we wczorajszym komunikacie. Zysk PZU okazał się 15 procent lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 950,5 miliona złotych.

Zysk netto po trzech kwartałach 2013 roku wyniósł prawie 2,77 miliarda złotych wobec 2,84 miliarda złotych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowany zysk netto w 2012 roku wyniósł niemal 3,26 miliarda złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pzu, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz