Notowania

informatyka
21.08.2013 15:51

QlikTech pomaga udostępniać dane o energii i klimacie

Amerykańska firma wsparła think tank The Shift Project w uruchomieniu nowego portalu zbierającego dane o środowisku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(QlikTech)

Amerykański producent oprogramowania typu Business Discovery wsparł think tank The Shift Project w uruchomieniu platformy TSP - nowej wersji portalu zbierającego dane o środowisku.

Na zdjęciu Marcin Mazur, dyrektor regionalny QuikTech

Serwis The Shift Project (TSP) jest pierwszym tego typu bezpłatnym i powszechnie dostępnym źródłem danych. Można w nim znaleźć następujące statystyki historyczne:

- Podstawowe dane statystyczne dotyczące produkcji energii według jej rodzaju i kraju, obejmujące zakres od roku 1900;

- Zużycie i bilans energetyczny poszczególnych krajów (import-eksport);

- Dane dotyczące ilości wytwarzanej energii elektrycznej z podziałem na poszczególne źródła energii;

- Dane dotyczące emisji gazów cieplarnianych według ich typu, kraju emisji, a także sektora gospodarki.

W serwisie można też znaleźć możliwe scenariusze dotyczące zasobów surowców energetycznych i narzędzia kontroli spójności dla dostaw paliw kopalnych. Pozwala to na porównywanie różnych zestawień dotyczących odnawialnych zasobów surowców energetycznych.

Cały system oparty jest na platformie informatycznej QuikView Business Discovery, którą w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu udostępnił QuikTech. - _ Zastosowanie platformy QlikView Business Discovery w projekcie Shift pokazuje, jak różnorodne zastosowania ma nasza platforma analityczna _ – przekonuje Marcin Mazur, dyrektor regionalny na obszar Europy Wschodniej, Grecji i Izraela w QlikTech.

Think tank The Shift Project podaje, że jego serwis zyskuje na popularności. Co miesiąc loguje się na niego ponad 2,7 tysiąca użytkowników, z czego 70 procent stanowią nowe osoby.

Zobacz, jak działa portal The Shift Project:

QlikTech jest firmą zajmującą się systemami Business Discovery, związanych z kontrolą i analizą danych. Dostarcza usługi do ponad stu krajów, ma ponad 29 tysięcy klientów. Siedziba firmy mieści się w Radnor, w stanie Pensylwania.

Czytaj więcej w Money.pl
Infoscope debiutuje na New Connect. Z powodzeniem Po kilku minutach notowań wartość praw do akcji wzrosła o ponad 120 procent.
Planet Soft: wyniki dobre, ale na giełdzie słabo - _ Kurs akcji na tym poziomie w żaden sposób nie odzwierciedla wartości spółki _ - przekonuje prezes Hubert Wochyński.
Czy outsourcing to dobre wyjście? Zbudowanie wykwalifikowanej komórki IT w firmie to duży koszt. Często kompletnie nieopłacalny. Paweł Matejko, prezes zarządu Altab tłumaczy, dlaczego dla małego biznesu lepszym rozwiązaniem jest zlecanie tych usług na zewnątrz.
Tagi: informatyka, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz