Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
27.04.2015 10:24

Qumak ma umowę na prace dla ZUS

Wartość kontraktu to 11 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Qumak)
Paweł Jaguś, prezes Qumak

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zawarł z Qumakiem umowę na modernizację serwerów i macierzy IBM za 11 mln zł netto.

"Prace giełdowego integratora technologicznego obejmą dostawę sprzętu, jego instalację i konfigurację oraz 3-letni serwis i wsparcie techniczne. Qumak zajmie się ponadto migracją danych na serwery i do pamięci masowych. Celem modernizacji jest zwiększenie wydajności i poziomu bezpieczeństwa serwerowni ZUS. Na część wdrożeniową Qumak ma 6 miesięcy. Usługi serwisowe i gwarancyjne będzie prowadzić do końca października 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Umowa z ZUS-em to kolejny w tym miesiącu kontrakt Qumaka w obszarze zaawansowanych platform sprzętowo-programowych. Przed kilkoma dniami spółka w ramach konsorcjum z firmą Matic zawarła umowę na dostarczenie kompletnej infrastruktury pod budowę akademickiej chmury obliczeniowej w Wojskowej Akademii Technicznej. Wartość tego kontraktu wyniosła ponad 16 mln zł netto, przypomina spółka.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 577,5 mln zł w 2014 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, qmk, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz