Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Qumak ma umowę na prace dla ZUS

0
Podziel się:

Wartość kontraktu to 11 mln złotych.

Paweł Jaguś, prezes Qumak
Paweł Jaguś, prezes Qumak (Qumak)
bEISyOBh

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zawarł z Qumakiem umowę na modernizację serwerów i macierzy IBM za 11 mln zł netto.

"Prace giełdowego integratora technologicznego obejmą dostawę sprzętu, jego instalację i konfigurację oraz 3-letni serwis i wsparcie techniczne. Qumak zajmie się ponadto migracją danych na serwery i do pamięci masowych. Celem modernizacji jest zwiększenie wydajności i poziomu bezpieczeństwa serwerowni ZUS. Na część wdrożeniową Qumak ma 6 miesięcy. Usługi serwisowe i gwarancyjne będzie prowadzić do końca października 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Umowa z ZUS-em to kolejny w tym miesiącu kontrakt Qumaka w obszarze zaawansowanych platform sprzętowo-programowych. Przed kilkoma dniami spółka w ramach konsorcjum z firmą Matic zawarła umowę na dostarczenie kompletnej infrastruktury pod budowę akademickiej chmury obliczeniowej w Wojskowej Akademii Technicznej. Wartość tego kontraktu wyniosła ponad 16 mln zł netto, przypomina spółka.

bEISyOBj

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 577,5 mln zł w 2014 r.

bEISyOBK
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)