Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Qumak będzie uczyć jazdy polskich maszynistów

0
Podziel się:

Spółka pracuje nad symulatorem jazdy pociągiem.

Qumak będzie uczyć jazdy polskich maszynistów
(Qumak)

Spółka Qumak, której prezesm jest Paweł Jaguś (na zdjęciu), rozpoczyna prace nad symulatorem jazdy lokomotywą. Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wartość umowy wynosi 13,1 miliona złotych.

Konsorcjum, którego liderem jest Qumak S.A., wykona symulator lokomotywy oraz opracuje metodykę przeprowadzanych na nim szkoleń i ćwiczeń. Stworzy narzędzia, dzięki którym polscy maszyniści będą mogli pozyskać praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu, m.in. z zakresu prowadzenia szybkich pociągów pasażerskich, takich jak Pendolino.

W ramach projektu _ zmapowane _ zostaną główne trasy kolejowe w Polsce. Umożliwi to osobom korzystającym z symulatora uczenie się na rzeczywistych trasach, na których będą później prowadzić pociągi. Projekt to efekt współpracy działu R&D spółki z Wojskową Akademią Techniczną, Instytutem Kolejnictwa oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inżynierii Komunikacyjnej _ IKKU _.

- _ Działalność ta jest traktowana przez nas jak inwestycja, która ma przynieść w dłuższym horyzoncie wymierne korzyści dla spółki _ - mówi Jacek Suchenek, członek zarządu Qumak S.A.

W ramach komercjalizacji projektu spółka ma zamiar sprzedawać symulatory polskim, a w dłuższym horyzoncie również zagranicznym, firmom kolejarskim. Zgodnie z planem będzie również czerpać przychody z ich serwisu, aktualizacji map oraz dodatkowych szkoleń.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)