Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Qumak ma umowę na informatyzację ochrony zdrowia

0
Podziel się:

Medyczne Centrum Przetwarzania Danych będzie największym tego typu projektem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Qumak ma umowę na informatyzację ochrony zdrowia
(Qumak)

Qumak podpisał dwie umowy z Data Techno Park na dostawę infrastruktury informatycznej i oprogramowania na potrzeby usług informatycznych w zakresie e-zdrowia o łącznej wartości 144,8 mln zł - poinformowała zarządzana przez Pawła Jagusia spółka. Przedmiotem umów jest dostawa infrastruktury informatycznej i oprogramowania wraz z wdrożeniem na terenie Medycznego Centrum Przetwarzania Danych DTP we Wrocławiu.

Będzie to największy tego typu projekt w Europie Środkowo-Wschodniej - zapowiada spółka.

Zamówienie w szczególności obejmuje przygotowanie warunków do tworzenia i rozwoju nowoczesnych usług informatycznych w sektorze ochrony zdrowia, oraz stworzenie infrastruktury oraz oprogramowania do świadczenia nowoczesnych e-usług i aplikacji on-line (Cloud Computing), w tym Informatycznej Platformy Biomedycznej IP-BioMed zorientowanej na potrzeby przedsiębiorstw biomedycznych wraz z wdrożeniem na terenie Medycznego Centrum Przetwarzania Danych.

Wrocławskie MCPD to kluczowy element projektu _ Utworzenia ogólnopolskiego ośrodka innowacji i transferu technologii w zakresie e-zdrowia _. Jest on w dużej części dotowany jest ze środków unijnych.

Sprawdź notowania spółki Qumak na warszawskim parkiecie:

- _ Będzie to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej tak kompleksowe i zintegrowane centrum e-zdrowia. Uczestnictwo w tego typu innowacyjnych projektach to element realizowanej przez nas strategii _ - zapowiada Paweł Jaguś.

Termin wykonania pierwszej części zamówienia o wartości 67,95 mln zł określono na 160 dni od podpisania umowy, a drugiej części (o wartości 76,87 mln zł) - na 15 listopada 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)