Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
qmk
27.08.2014 14:11

Qumak złożył oferty na ponad 530 mln zł

Wcześniej szef Qumaka informował, że spółka jest mocno zdeterminowana na akwizycje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Qumak)
Paweł Jaguś, prezes spółki Qumak

Qumak pracuje obecnie nad nowym pomysłem biznesowym, o którym poinformuje w ciągu miesiąca. Obecny backlog informatycznej spółki ma wartość 501 mln zł, w tym 195 mln zł na drugą połowę roku. Qumak ma złożone oferty na 531 mln zł.

_ - Od jakiegoś czasu pracujemy nad nowym pomysłem biznesowym i ogłosimy go w ciągu miesiąca. Obecnie nie mogę podać szczegółów, jedynie powiem, że nie będziemy potrzebowali na to finansowania zewnętrznego i nie chodzi o związki kapitanowe z innymi firmami _ - powiedział prezes Qumaka Paweł Jaguś. - _ Szczegóły ogłosimy w ciągu około miesiąca _ - dodał.

Wcześniej szef Qumaka informował, że spółka jest mocno zdeterminowana na akwizycje, które wzbogacą spółkę o nowe kompetencje. Na konferencji Jaguś zwrócił uwagę, że czerwcowe walne wbrew propozycji zarządu uchwaliło wypłacenie łącznie 10,38 mln zł na dywidendę, podczas gdy zarząd proponował, by na wypłatę trafiło 2,59 mln zł.

W środę przed sesją Qumak podał wyniki za pierwsze półrocze 2014 r. Zysk netto w tym okresie wzrósł do 4 mln zł z 1,3 mln zł skorygowanego zysku rok wcześniej, a przychody zwiększyły się do 293,2 mln zł z 222,3 mln zł. Marża brutto wzrosła do 14,9 proc. z 14,6 proc.

Zarząd spółki optymistycznie patrzy na drogą połowę 2014 r. - _ Mamy powody do optymizmu ze względy na wysoki backlog, który ma wartość ponad 0,5 mld zł, w tym 195 mln zł na drugą połowę roku, a na pewno jeszcze coś do backlogu dołożymy _ - powiedział Jaguś.

_ - Należy też pamiętać, że zwykle około 60 proc. marży brutto i przychodów realizujemy w drugim półroczu. Biorąc pod uwagę statystykę łatwo więc oszacować, że zysk brutto powinien przekroczyć w drugim półroczu 60 mln zł, a przychody w całym roku 600 mln zł. Marża brutto na sprzedaży powinna się poprawić w drugim półroczu _ - powiedział Jaguś.

Jaguś powiedział, że spółka ma złożone oferty w przetargach łącznie za 531 mln zł, a średnia skuteczność ofertowania to 37 proc. - _ Wydaje się więc, że mamy bardzo duży potencjał do wzrostu portfela _ - powiedział.

Wiceprezes ds. finansowych Aleksander Plata poinformował, że w drugiej połowie roku należy spodziewać się dodatnich przepływów z działalności operacyjnej, ale ze względu na specyfikę kontraktów nie wiadomo, czy całkowicie uda się odwrócić ujemne przepływy z pierwszego półrocza. Powiedział też, że ze względu na rekordowe wyniki w III kw. 2013 r. nie należy spodziewać się poprawy wyników rdr w III kw. 2014 r.

Tagi: qmk, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz