Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rada Nadzorcza grupy Boryszew powołała nowego wiceprezesa

0
Podziel się:

Nowym wiceprezesem spółki został Mikołaj Budzanowski. Ma on wzmocnić zarząd firmy w ramach prowadzonej restrukturyzacji.

Rada Nadzorcza grupy Boryszew powołała nowego wiceprezesa
(PAP/Radek Pietruszka)

Grupa Boryszew w ramach planów restrukturyzacyjnych powołała Mikołaja Budzanowskiego na stanowisko wiceprezesa do spraw rozwoju. Ma on wzmocnić zarząd spółki w wypełnianiu bieżących wyzwań.

Spółka informuje, że dynamicznie rosnąca skala działalności firmy, wynikająca z akwizycji i inwestycji, przekłada się na wzrost zadań stojących przed zarządem. - _ Grupa Boryszew stoi przed nowymi wyzwaniami rozwojowymi. Ilość inicjatyw inwestycyjnych oraz wciąż rosnąca skala działalności wymaga wzmocnienia Zarządu, tak by w pełni wykorzystać potencjał stojący przed Grupą _. Z tego powodu Rada Nadzorcza podjęła decyzję o wyborze Mikołaja Budzanowskiego na stanowisko Dyrektora do spraw rozwoju. – mówi Arkadiusz Krężel, członek Rady Nadzorczej Boryszew.

Nowy wiceprezes w latach 2009 - 2011 pełnił funkcję wiceministra Skarbu Państw, a w latach 2011-2013 był Ministrem Skarbu Państwa. Pełniąc to stanowisko był odpowiedzialny m.in. za nadzór nad strategicznymi spółkami w sektorze ropy i gazu oraz projektami dotyczącymi dywersyfikacji, m.in. budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Brał także udział w integracji sektora chemicznego w grupie Azoty. W latach 2008-2009 był dyrektorem w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wcześniej, dyrektor departamentu zmian klimatu w Ministerstwie Środowiska.

_ - Znany jestem z zaangażowania w szeroko pojętą tematykę energetyki i inwestycji. W tym obszarze będę pomagał również grupie Boryszew. Jest to segment, w którym spółka do tej pory się nie rozwijała _. - mówił sam zainteresowany na konferencji prasowej.

Notowania spółki Boryszew od stycznia 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Grupa Boryszew zakończyła istotny etap restrukturyzacji segmentu automotive, jakim była reorganizacja Grupy Maflow. Kompleksowy plan obejmował wszystkie obszary działalności. Zamknięto zakład w Trezzano we Włoszech, a fabryki w Chinach i Brazylii poddano gruntownej restrukturyzacji. Istotnej modernizacji poddany został flagowy zakład grupy w Tychach. – _ Dokonaliśmy zmian w technologii i zwiększyliśmy wydajność o 50% _ - mówi Piotr Szeliga, Prezes Zarządu Grupy Boryszew.

Firma rozszerzyła bazę dostawców. Dzięki realizacji plany restrukturyzacji możliwa była certyfikacja wszystkich zakładów na zgodność z normami ISO. Pozwoliło to na pozyskanie nowych klientów, takich jak Porsche, Daimler czy Tata oraz nowych kontraktów dla dotychczasowych klientów. Istotnym elementem jest również uruchomienie fabryki Boryszew Plastics Russia w Dzierżyńsku koło Niżnego Nowogrodu, w Rosji.

- _ Rozpoczęcie produkcji w Rosji stanowi istotny element zacieśniania naszej współpracy z Grupą Volkswagen _ – komentuje prezes spółki. Głównym odbiorcą fabryki w Dzierżyńsku będzie Grupa Volkswagen posiadająca swoje zakłady produkcyjne w pobliskim Niżnym Nowogrodzie. W lipcu wyprodukowano pierwsze elementy wyposażenia modelu VW Jetta. Przyszłe przychody Boryszew Plastics Russia są szacowane na ok. 20 mln euro rocznie.

W ramach restrukturyzacji reorganizacji poddano Boryszew Automotive Plastics. Scentralizowano funkcję pozaprodukcyjne, dotychczas funkcjonujących odrębnie każdego z zakładów grupy. Powołano w tym celu odrębną spółkę która scentralizuje sprzedaż, finanse, zakupy i inne funkcje administracyjne grupy. Wykorzystanie synergii, redukcja podwójnych funkcji oraz większa efektywność centralnych działań zredukuje stałe koszty, które dotychczas ciążyły na wynikach poszczególnych spółek. Ważnym krokiem było podjęcie decyzji o zbudowaniu polskiego zakładu grupy BAP w Toruniu na terenie firmy Elana, który powinien stać się w pełni operacyjny do końca r 2014. . Przyniesie to między innymi ściślejszą współpracę z głównym odbiorcą – fabryką Volkswagen Group w Poznaniu. Oszczędności w rozpoczętym drugim etapie restrukturyzacji sięgną 50 milionów złotych do końca 2014 roku.

Spółka Boryszew jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1996 roku. Zaprezentowane wyniki po pierwszym kwartale bieżącego roku są słabsze w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego. Wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 1,06 miliarda złotych, co było wynikiem nieznacznie gorszym rok do roku. Na poziomie zysku netto z działalności kontynuowanej spadek wyniósł o 52 procent. Wyniósł on po pierwszym kwartale 2013 roku 19,6 miliarda złotych.

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)