Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radpol wprowadza nowy system zarządzania

0
Podziel się:

Producent systemów przesyłu wody i gazu twierdzi, że system pozwoli zaoszczędzić 0,6 mln złotych.

bETtgsKt

Grupa Radpol, wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie produktów w branży ciepłowniczej i energetycznej, rozpoczęła wdrożenie nowego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP. Dzięki niemu spółka zarządzana przez Krzysztofa Pióro (na zdjęciu) spodziewa się zaoszczędzić 0,6 mln złotych.

Cztery podmioty należące do grupy Radpol: fabryka w Człuchowie produkująca wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki, Elektroporcelana Ciechów, Wirbet i Rurgaz zostaną wyposażone w rozwiązanie IFS Applications 8. Obejmie ono wszystkie podstawowe obszary działalności tych przedsiębiorstw: produkcję, dystrybucję, kadry i płace, remonty, finanse i księgowość oraz moduł Business Intelligence. Implementacja planowana jest w ciągu 12 miesięcy. W przyszłości systemem IFS zostanie objęta także spółka Finpol-Rohr, którą Radpol przejął w czerwcu 2013 roku.

- _ Do tego wdrożenia przygotowywaliśmy się ponad pół roku, chcąc wybrać optymalny dla nas system. Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie proponowane przez szwedzką firmę IFS, która posiada ugruntowane doświadczenie we współpracy z firmami energetycznymi i produkcyjnymi. Z nowym systemem wiążemy duże oczekiwania w zakresie zwiększenia efektywności działania całej grupy. Ma on umożliwić między innymi lepsze planowanie procesów produkcyjnych oraz optymalizację stanów magazynowych, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie kapitału obrotowego. Właśnie w tych dwóch obszarach - produkcji i zarządzaniu łańcuchem dostaw - spodziewamy się największych oszczędności wynikających z wdrożenia nowego systemu _ - komentuje Marcin Rusiecki, wiceprezes zarządu Radpol.

bETtgsKv

- _ Duże znaczenie będzie też miało dla nas zyskanie informacji zarządczych, które dotychczas nie były dostępne lub przygotowanie których wymagało znaczącego nakładu pracy _ - dodał wiceprezes.

Wymiana informacji między naszymi spółkami, jaką zapewni nowy system, pomoże w integracji poszczególnych podmiotów w ramach grupy. Spółka spodziewa się, że łączne oszczędności z tytułu wprowadzenia nowego systemu pozwolą na zwiększenie marży EBIT (zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzacje) o przynajmniej 0,6 mln zł rocznie oraz ograniczyć kapitał obrotowy o około 1 mln zł.

W połowie grudnia firma zapowiedziała, że w ramach programu motywacyjnego, w 2014 roku zamierza zarobić 0,7 złotych na akcje, a w 2015 roku 0,78 złotych na akcje. W przypadku osiągnięcia w 2014 roku zysku na zakładanym poziomie, uczestniczący w programie członkowie zarządu otrzymają 150 tysięcy akcji. W przypadku osiągnięcia 0,75 złotych zysku na akcje przyznane zostanie 300 tysięcy akcji.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz w innych krajach Europy. Od 2007 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

bETtgsKB

Czytaj więcej w Money.pl

bETtgsKW
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)