Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msw
14.01.2014 14:50

Rafako na dobrej drodze do inwestycji w Jaworznie

Rafako przygotowuje się jednocześnie do rozpoczęcie budowy bloków w Elektrowni Opole.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Rafako złożyło już do instytucji finansowych dokumenty potrzebne do uzyskania gwarancji i liczy, że do końca lutego będzie miało wszystkie dokumenty potrzebne do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie.

Konsorcjum, którego liderem jest Rafako przejęło już plac budowy w Opolu i czeka na rozpoczęcie prac.

_ Złożyliśmy już komplet dokumentów i teraz czekamy, aż poszczególni partnerzy wprowadzą decyzje na swoje komitety kredytowe. My już wykonaliśmy swoje prace i teraz decyzje nie należą do nas. Liczymy, że do końca lutego wszystkie dokumenty potrzebne do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie będą gotowe, ale zaznaczę, że już nie od nas to zależy _ - powiedział prezes Rafako Paweł Mortas (na zdjęciu).

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale do tej pory tego nie zrobiły. Ostatnio ważność umowy i czas na podpisanie umowy został wydłużony do końca lutego 2014 r.

Prezes poinformował, że Rafako wybrało już głównego projektanta na projekt w Jaworznie, a jako dostawcy technologii brani są pod uwagę Alstom i Simens. Wśród wykonawców prac budowlanych brane są pod uwagę trzy spółki, ale Mortas na razie nie zdradza jakie to podmioty.

_ Rozważamy spółki, które są w dobrej kondycji finansowej, wszystkie z nich działają na rynku polskim. Niektóre są publiczne _ - powiedział. Poinformował też, że konstrukcja gwarancji na budowę bloku w Jaworznie zakłada m.in. dodatni cash flow na projekcie przez 24 miesiące, a następnie wymagania ulegają zmianie.

Rafako przygotowuje się jednocześnie do rozpoczęcie budowy bloków w Elektrowni Opole. _ W piątek przejęliśmy plac budowy, teraz musimy przedstawić zabezpieczenia, aby wszystko ruszyło od 31 stycznia. Myślę, że do 31 stycznia nic złego się nie wydarzy _ - powiedział Mortas.

Według wcześniejszych informacji zgodnie z zapisami w umowie i skorygowanym terminarzem do 25 stycznia wykonawcy bloków w Opolu powinni dostarczyć gwarancje zwrotu zaliczki i gwarancje należytego wykonania umowy. Następnie w terminie do wydania polecenia rozpoczęcia prac zamawiający powinien przekazać zaliczkę.

Tagi: msw, rfk, tpe, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz