Notowania

business news
16.01.2015 06:53

Raiffeisen Polbank chce wejść na GPW. Kiedy?

Spółka wyemitowała właśnie obligacje i jest już na rynku Catalyst.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Raiffeisen Bank Polska)
Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku

Obligacje Raiffeisen Polbanku zadebiutowały właśnie na rynku Catalyst. To nie koniec, bo bank poważnie rozważa również wejście na rynek główny GPW.

_ - To potwierdzenie wiarygodności banku, jego mocnej pozycji na rynku oraz dochowywania najwyższych standardów raportowania finansowego. Sama emisja obligacji była sukcesem z uwagi na osiągniętą wycenę i wielkość ulokowanej transzy. Obecność na Catalyst przyczyni się do poszerzenia możliwości pozyskiwania środków na dalszy rozwój biznesu _ - podkreśla Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku.

Oprocentowanie obligacji opiera się na stawce WIBOR 6M, powiększonej o marżę odsetkową w wysokości 1,30 procent. Odsetki będą wypłacane w odstępach półrocznych. Nominalna wartość jednej obligacji wynosi 1 tysiąc złotych. Ostateczny termin wykupu upływa 19 listopada 2017 roku.

To jednak nie koniec. Jak zapowiedział wczoraj Piotr Czarnecki, Raffeisen Polbank szykuje się do wejścia na rynek główny warszawskiego parkietu.

- _ Wejdziemy na rynek akcji. Szykujemy się do tego debiutu bardzo poważnie. Mam nadzieję, że będzie on przeprowadzony w możliwie szybkim czasie _ - powiedział.

W 2012 roku KNF wyrażając zgodę na przejęcie przez Raiffeisen Bank Polska akcji Polbank EFG nakazała wprowadzenie połączonego banku na GPW do końca czerwca 2016 roku.

Tagi: business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz