Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rainbow Tours planuje budowę własnej sieci hotelowej

0
Podziel się:

Na przestrzeni kilku lat planowane jest pozyskanie od kilku do kilkunastu obiektów.

Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours
Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours (materiały prasowe)

Rainbow Tours uważa, że dla spółki nadszedł czas na inwestycje w branżę hotelową. Na przestrzeni kilku lat firma planuje kupno lub długoletnią dzierżawę od kilku do kilkunastu obiektów w kluczowych destynacjach turystycznych.

"W opinii zarządu spółki, nadszedł czas na inwestycje w branżę hotelową - dzięki temu spółka będzie kontrolować (choć, oczywiście, w niepełnym i ograniczonym zakresie) obsługę klientów od fazy organizacyjnej (przygotowanie produktu) przez moment zakupu imprezy (własna sieć sprzedaży, call center i strona www) aż po zakwaterowanie klienta w destynacji turystycznej" - czytamy w komunikacie.

Rainbow Tours ocenia, że uzyska korzystne, "wyjątkowe na rynku polskim" synergie związane z kontraktowaniem miejsc (wyłączność, specjalne ceny), a dzięki wiedzy o potrzebach klientów (uzyskanej w procesie sprzedaży) będzie w stanie lepiej zaspokoić ich oczekiwania w miejscu pobytu przez specjalnie sformatowane atrakcje w hotelach spółki.

W połowie maja firma zawarła umowę przedwstępną przejęcia spółki K.G. Athanasopoulos - I. Sklivas (Spółka Akcyjna), która jest właścicielem hotelu President w Laganas na greckiej wyspie Zakynthos. Wartość inwestycji związanej z zakupem i remontem obiektu Rainbow Tours szacuje na około 1,67 mln euro.

Notowania tygodniowe akcji Rainbow Tours

"Po remoncie (którego zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2015) hotel dysponować będzie 93 pokojami o standardzie czterech gwiazdek, przestronną restauracją, dwoma barami i zapleczem rekreacyjnym w postaci dwóch basenów i ogrodu. Według opracowanego konceptu hotel ma pracować w tak lubianej przez polskich turystów formule all inclusive" - czytamy dalej.

W dalszych planach jest rozbudowa hotelu o kompleks spa. Inwestycja ta doskonale wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię budowy silnej marki turystycznej, podsumowano w informacji.

Biuro podróży Rainbow Tours jest notowane na GPW od 2007 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

turystyka
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)