Notowania

rainbow tours
15.09.2014 13:10

Rainbow Tours sam zgłosił się do prokuratury. Chce...

Po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wpisała spółkę Rainbow Tours na listę ostrzeżeń publicznych, ta sama na siebie złożyła wniosek do prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours

Po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wpisała spółkę Rainbow Tours na listę ostrzeżeń publicznych, ta sama na siebie złożyła wniosek do prokuratury. Choć zdaje sobie sprawę, że z listy KNF _ zniknąć jej się nie uda , _to chce wyjaśnić całą sytuację.

- _ Zakładam, że celem listy ostrzeżeń publicznych winno być ostrzeganie konsumentów, ale przed czym w tej konkretnej sytuacji miałaby ona ostrzegać skoro nie było pokrzywdzonych, a sam produkt został wycofany z oferty już 2 miesiąca temu? _ - zastanawia się prezes Rainbow Tours Grzegorz Baszczyński.

- _ _ Uważamy, że decyzja Urzędu jest dla nas mocno krzywdząca i merytorycznie nieuzasadniona. _ Należy podkreślić, że dotyczy ona marginalnej działalności spółki, natomiast podstawowa działalność turystyczna firmy nie budzi zastrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego _ - dodaje Baszczyński.

O co tak naprawdę chodzi? Kilka miesięcy temu Komisja Nadzoru Finansowego zakwestionowała oferowaną przez biuro gwarancję zwrotu kosztów podróży, twierdząc, że może ona nosić znamiona produktu ubezpieczeniowego. Jak podaje Rainbow Tours, w efekcie 18 lipca produkt został wycofany z oferty biura.

Żeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości prawne, zarząd spółki 9 września złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa polegającego na prowadzeniu działalności ubezpieczeniowej bez zezwolenia. De facto spółka złożyła więc zawiadomienie na samą siebie. Zawiadomienie do prokuratury złożyła także KNF.

- _ Wystarczy podejrzenie urzędnika i już trafia się na listę ostrzeżeń publicznych. Zniknąć z niej niestety już się nie da _ - tłumaczy Radomir Świderski z Rainbow Tours. Dodaje, że spółka złożyła wniosek do prokuratury, ponieważ zależy jej na jak najszybszym wyjaśnieniu całej sprawy. - _ Nie ma procedury usunięcia spółki z listy KNF, ale jest możliwość, aby urząd zamieścił adnotację z wyjaśnieniem, jak się ona zakończyła _ - dodaje_ . _

W pierwszym półroczu 2014 roku turystyczna spółka zanotowała zysk netto w wysokości 8 milionów złotych, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku _ na czysto _ zarobiła 4,55 miliona złotych. Przychody sięgnęły 356,45 mln złotych, wobec 275,81 mln złotych rok wcześniej.

źródło: Money.pl

Według raportu spółki za 2013 rok, jest ona jednym z największych graczy na rynku w Polsce. Trzy największe - w kolejności - Itaka, Rainbow Tours i TUI łącznie mają w nim ponad 50 procent udziałów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rainbow tours, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz