Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rainbow Tours z rekordowy zyskiem. Co w 2014 roku?

0
Podziel się:

Przychody osiągnięte za okres czterech kwartałów 2013 roku wyniosły prawie 776 mln złotych i były wyższe rok do roku o 28 procent.

Grzegorz Baszczyński, prezes
Grzegorz Baszczyński, prezes (materiały prasowe)
bELhlOQB

Za jednym z trzech największych touroperatorów w Polsce bardzo dobry okres. 2013 rok pod względem zysków był rekordowy i jak zapowiada prezes Grzegorz Baszczyński (na zdjęciu), obecny będzie jeszcze lepszy. Przychody mają osiągnąć poziom miliarda złotych.

Przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Rainbow Tours za okres czterech kwartałów 2013 roku wyniosły prawie 776 mln złotych i były wyższe od przychodów osiągniętych w tym samym okresie w 2012 roku o 28 procent. Touroperator notuje przy tym rekordowy zysk na poziomie 17 mln brutto. To prawie pięciokrotnie więcej w stosunku do 2012 roku.

Zarząd dobre wyniki tłumaczy głównie wyższą sprzedażą imprez turystycznych, restrukturyzacji spółek zależnych ABC i BeeFree oraz lepszą skutecznością w komunikacji marketingowej. Nie bez znaczenia jest też względnie stabilna sytuacja walutowa.

bELhlOQD

Według zapowiedzi prezesa Rainbow Tours, na tym touroperator nie zamierza poprzestawać. -_ Naszym celem na 2014 rok jest osiągnięcie miliarda złotych przychodów, wzrost zysków, poprawa rentowności oraz coraz ciekawsza i bardziej atrakcyjna oferta produktowa _ - mówi prezes Grzegorz Baszczyński.

Wzrost efektywności spółki przekłada się na nastawienie inwestorów giełdowych do spółki. Od początku 2013 roku kurs jednej akcji wzrósł ponad 300 procent.

Notowania akcji Rainbow Tours na GPW od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Rok 2013 był udany dla całej branży turystycznej. W tym okresie postępowała m.in. dalsza konsolidacja rynku. Trzech największych graczy, czyli Itaka, Rainbow Tours i TUI posiada ponad 50 procent udziałów w całym rynku. Spółka podkreśla, że na wzrost wyników w 2014 roku nie bez znaczenia będzie fakt, iż Rainbow Tours, startuje jako pierwszy duży organizator wyjazdów z przedsprzedażą oferty wakacyjnej.

bELhlOQJ

Po udanym sezonie wakacyjnym kwiecień-październik, IV kwartał roku kalendarzowego też obfitował w pozytywne sygnały. Spółka osiągnęła dynamiczne wzrosty obrotów (w grudniu o ponad 90 procent).

Czytaj więcej w Money.pl

bELhlORe
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)