Notowania

rainbow tours
31.07.2013 13:15

Rainbow Tours zwiększa gwarancje ubezpieczenia

TU Europa S.A. udzieliło spółce gwarancji ubezpieczeniowej dotyczącej pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także wpłat poniesionych przez klientów za imprezę turystyczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rainbow Tours)
Remigiusz Talarek

TU Europa S.A. udzieliło spółce gwarancji ubezpieczeniowej dotyczącej pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także wpłat poniesionych przez klientów za imprezę turystyczną w wysokości ponad 70 milionów zl. - Wysokość udzielanej gwarancji uzależniona jest od wysokości przychodów, jakie spółka osiąga oraz jest w stanie przewidzieć z wyprzedzeniem rocznym od momentu ustalenia jej wysokości - powiedział Remigiusz Talarek, wiceprezes zarządu Rainbow Tours.

Dotychczasowa gwarancja, której ważność kończy się 16.09.2013 wynosi nieco ponad 46 mln zl. Beneficjentem jest Marszałek Województwa Łódzkiego. Rainbow Tours informuje również, że gwarancja dotyczy także ofert BeeFree - tańszej, młodzieżowej marki touroperatora.

- _ Na podstawie dotychczasowych wyników sprzedaży, a tym samym wzrostów przychodów, została wyliczona odpowiadająca temu wysokość gwarancji. Rainbow Tours może się poszczycić jedną z najwyższych gwarancji na rynku touroperatorów w Polsce _ - dodaje Remigiusz Talarek .

W ostatnim raporcie zarząd informował, że wartość jednostkowych przychodów ze sprzedaży z tytułu organizacji imprez turystycznych w czerwcu 2013 r. wyniosła 90,8 mln zł, co w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r., w którym przychody wyniosły 63,0 mln zł, stanowi wzrost sprzedaży o 44,1 %. Zarząd Grupy informował, że wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, bez wyłączeń konsolidacyjnych wyniosła w czerwcu 2013 r. 101,5 mln PLN, co w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r., w którym przychody wyniosły 67,0 mln PLN, stanowi wzrost sprzedaży o 51,5 %.

Notowania akcji RAINBOW TOURS za ostatnie 6 miesięcy

Firma turystyczna Rainbow Polska powstała w 1990 r. Rok temu odnotowała jednostkowy zysk netto na poziomie 4,87 mln zł i zysk skonsolidowany równy 2,9 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Chorwacja chce odszkodowania od polskich firm Chorwackie biuro Pinija domaga się nawet kilkuset tysięcy złotych od polskich firm, za to że te nie wywiązały się z umów dotyczących podstawowych usług, takich jak zakwaterowanie czy nocleg.
Upadek biura podróży. Koniec GTI Travel Biuro podróży ma zamiar złożyć do sądy wniosek o upadłość. Decyzja ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines.
Tylko 8 proc. biur podróży radzi sobie finansowo Drastycznie spadł odsetek biur podróży będących w bardzo dobrej kondycji finansowej.
Tagi: rainbow tours, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz