Notowania

Przejdź na
business news
18.11.2014 11:28

Rawlplug chce rozwijać się w RPA i Portugalii

Spółka jest już obecna ze swoimi produktami w ponad 70 krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rawplug)
Radosław Koelner, prezes Rawlplug

Dystrybutor i producent narzędzi budowlanych chce uruchomić spółki zależne w Portugalii i RPA. Będą to kolejne nowe rynki na których zamierza zwiększać sprzedaż. W ostatnim czasie ta lista została poszerzona jeszcze o Australię i Tajlandię.

- _ Bezpośrednio i pośrednio jesteśmy już obecni w 72 krajach na czterech kontynentach. Nasze produkty w standardzie premium zdobywają uznanie na całym świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, gdzie jakość na dynamicznie rozwijającym się rynku budowlanym ma bardzo duże znaczenie. Nasza sprzedaż w tym rejonie świata rośnie skokowo o kilkadziesiąt procent rocznie _- podkreśla Radosław Koelner, prezes Rawlplug.

Odnosząc się do planów dotyczących założenia spółek w w Portugalii i RPA, Radosław Koelner podkreśla, że to szansa na zwiększenie sprzedaży podstawowego brandu Rawlplug.

- _ Zdecydowaliśmy się uruchomić spółkę zależną w RPA z powodu problemów, jakie wynikły w toku współpracy z naszym południowo-afrykańskim dystrybutorem. Zapotrzebowanie na nasze produkty jest tam na dużym i stabilnym poziomie - oparte na jakości, jaką oferujemy i znajomości marki – dlatego właśnie nie możemy sobie pozwolić na rezygnację z tak istotnego rynku zbytu. Szacujemy, że w przyszłym roku nowopowstała spółka zależna w RPA przyniesie Grupie około 2 mln euro obrotu _ - tłumacz prezes Rawlplug.

Jak dodaje, z kolei decyzja o utworzeniu spółki zależnej w Portugalii była spowodowana osłabieniem się pozycji bezpośredniego konkurenta na tamtejszym rynku. - _ Będzie to dla nas również duży krok w stronę optymalizacji logistyki oraz zacieśnienia kontaktów biznesowych w Ameryce Południowej, które do tej pory były utrudnione z powodu bariery językowej. Według naszych przewidywań portugalska spółka przyniesie nam w 2015 rok około 1,5 mln euro obrotu - _mówi Radosław Koelner.

Spółka poinformowała o swoich wynikach. Zysk netto grupy wyniósł 19 mln zł i tym samym wzrósł o 25,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Zysk operacyjny po trzech kwartałach 2014 roku wyniósł 31,7 mln złotych, czyli o 10 proc. więcej. Przychody natomiast wzrosły o 4,5 proc. do ponad 500 mln złotych.

- _ Wyniki grupy są zgodne z naszymi założeniami. Nie uwzględniając zdarzenia jednorazowego związanego z odpisami na zlikwidowane spółki w Rumunii i Bułgarii, osiągnięte rezultaty są zadowalające. Z naszej perspektywy bardzo dobrze poradziliśmy sobie ze spowolnieniem na rynku budowlanym. Sprzedaż w kraju wzrosła o siedem procent, a na rynkach zagranicznych średnio pięć procent _ - tłumaczy Radosław Koelner.

Rawlplug zatrudnia ponad 1900 pracowników w trzynastu spółkach zależnych na czterech kontynentach. Grupa już od ponad 100 lat projektuje, wytwarza oraz sprzedaje mocowania budowlane, narzędzia ręczne i elektronarzędzia oraz normalia śrubowe. W 2005 roku spółka Koelner przejęła brytyjski Rawlplug, by w 2013 roku zmienić nazwę i wykorzystać potencjał znanej na całym świecie marki ze stuletnią tradycją.

Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz