Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Redan pozyskał miliony. Zainwestuje w rozwój m.in. marki Top Secret

0
Podziel się:

Dofinansowanie segmentu modowego jest bardzo ważne, bowiem przynosi on spółce spore straty.

Redan pozyskał miliony. Zainwestuje w rozwój m.in. marki Top Secret
(materiały prasowe)

Redan w tym miesiącu pozyskał 75 mln zł. Najpierw sprzedał mniejszościowy pakiet akcji w jednej ze spółek zależnych, a teraz podpisał umowy kredytowe z Alior Bankiem na blisko 40 mln zł. Większość środków trafi na rozwój działalności spółki w segmencie modowym, który przeżywa spore problemy. Tylko w trzecim kwartale strata na sprzedaży sięgnęła 4,5 mln zł.

Redan zawarł poprzez spółkę zależną umowy kredytowe z Alior Bankiem o łącznej wartości około 40 mln zł. Pozyskane pieniądze w większości przeznaczy na wsparcie działalności operacyjnej, w szczególności w segmencie modowym, który ma spore problemy. Chodzi o rozwój własnych marek takich jak Top Secret, Troll i Drywash. Ten segment w ostatnim czasie przynosi grupie Redan same straty.

W trzecim kwartale strata na sprzedaży sięgnęła 4,5 mln zł. To o prawie połowę gorszy wynik niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Na wynikach ciąży trudna sytuacja na rynkach zagranicznych, a przede wszystkim na Ukrainie.

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2014 roku sprzedaż na Ukrainie i w Rosji stanowiła 10,1 procent przychodów części modowej grupy Redan. Wynik na działalności obniżył się na poziomie wyniku na sprzedaży o 2,9 mln zł. Jest to konsekwencja spadku popytu oraz osłabienia hrywny ukraińskiej i rosyjskiego rubla.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m307282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/redan-zarabia-na-dyskontach-textilmarket,55,0,1658679.html) Właściciel marki Top Secret zarabia na ciuchach z dyskontu [WYWIAD] * O planach rozwoju sieci textilmarket rozmawiamy z prezesem Redanu.
- _ Osłabienie hrywny względem dolara o 40 procent i rubla o 30 procent przełożyło się na niższe przychody ze sprzedaży w złotych. Obroty w segmencie modowym za granicą zmniejszyły się o około jedną trzecią rok do roku. Nie rezygnujemy jednak z tych rynków. Liczymy, że sytuacja z czasem się unormuje _ - komentuje w rozmowie z *
Money.pl
Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan SA.

- _ Staramy się podwyższać ceny, żeby przynajmniej częściowo bilansować spadek marży. Oczywiście nie możemy tego robić zbyt szybko. Musimy brać pod uwagę warunki rynkowe i budżety naszych klientów. Zmniejszamy też sieć sklepów na Ukrainie. Per saldo ich liczba skurczyła się w tym roku o mniej więcej 10 nierentownych punktów i jest ich teraz 28 _ - tłumaczy wiceprezes.

Redan pozyskał ostatnio 35 mln zł z przeprowadzonej na początku listopada transakcji sprzedaży mniejszościowego pakietu 25 procent akcji spółki zależnej Adesso na rzecz funduszu inwestycyjnego 21 Concordia.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)