Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Redan sfinalizował sprzedaż akcji TXM

0
Podziel się

Spółka jest właścicielem m.in. modowej marki Top Secret.

Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan SA
Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan SA (materiały prasowe)
bEigEirV

Redan otrzymał zapłatę od BBT Distribution Trade Group Limited za akcje TXM i tym samym sfinalizował sprzedaż udziału w spółce za blisko 15 milionów złotych.

"Zarząd Redan SA informuje, że w dniu 7 kwietnia 2015 roku została dokonana zapłata za akcje TXM SA, od BBT Distribution Trade Group Limited (..). W związku z powyższym został spełniony jedyny, określony w umowie sprzedaży akcji TXM SA zawartej w dniu 2 kwietnia 2015 r. pomiędzy Redan SA a kupującym, warunek zawieszający i na kupującego przeszła własność 11 388 akcji TXM SA" - czytamy w komunikacie.

Po transakcji sprzedaży Redan posiada 943 824 akcji TXM, stanowiących 64,12 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

bEigEirX

Redan informował wcześniej o zawarciu umowy sprzedaży 10,76 proc. akcji TXM za blisko 15 mln zł. Transakcja stanowi wykonanie umowy inwestycyjnej zawartej 28 sierpnia 2014 r. pomiędzy Redan SA, TXM SA a 21 Concordia 1 s.a r.l.

Na koniec 2014 r. sieć dyskontowa TXM liczyła 309 sklepów, w tym 4 za granicą.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEigEisy
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)