Notowania

redan
31.07.2013 11:00

Redan zrestrukturyzował zadłużenie

W ramach porozumienia dotychczasowi obligatariusze zobowiązali się także objąć, w miejsce dotychczasowych obligacji, nową emisję o wartości nominalnej wynoszącej ponad 13,8 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redan)
Bogusz Kruszyński

Grupa Kapitałowa osiągnęła porozumienie regulujące zasady spłaty kredytów i obligacji. Z finansującymi Grupę instytucjami ustalono, że maksymalne zadłużenie sięgające łącznie 61,4 mln zł zostanie spłacone w ratach do końca 2018 r. - _ Większe raty będą przypadały na lata 2015-2018, kiedy to nasza kondycja finansowa będzie znacznie lepsza _– stwierdził Bogusz Kruszyński, wiceprezes Zarządu Redan S.A.

W ramach porozumienia dotychczasowi obligatariusze zobowiązali się także objąć, w miejsce dotychczasowych obligacji, nową emisję obligacji zamiennych na akcje o łącznej wartości nominalnej wynoszącej ponad 13,8 mln zł. Oznacza to zakończenie negocjacji prowadzonych w tym zakresie od grudnia minionego roku.- _ Restrukturyzacja zadłużenia zakończyła się sukcesem. Uzgodniliśmy harmonogram spłaty zadłużenia dostosowany do naszych możliwości i pozwalający nam utrzymać stopniowy rozwój działalności Grupy _- podkreślił Bogusz Kruszyński.

Na podstawie zawartego porozumienia Grupa Kapitałowa Redan, właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej TextilMarket, będzie spłacać zadłużenie – wraz z limitami na gwarancje i akredytywy importowe do końca 2018 r. Przy czym większe raty będą spłacane w ostatnich czterech latach tego okresu. - _ W bieżącym i przyszłym roku raty spłaty będą odpowiednio niższe. To pozwoli na dokończenie restrukturyzacji naszej działalności i zrealizowanie niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych _ - dodaje Kruszyński.

Poprzez emisję obligacji zamiennych serii E1 i E2 Redan wykupi, na zasadzie potrącenia należności wcześniej wyemitowane obligacje zwykłe. Dotyczy to obligacji serii C o wartości nominalnej 8,1 mln zł, których termin zapadalności przypada na 23 sierpnia 2014 r. oraz obligacje serii D o wartości nominalnej 5,7 mln zł. Papiery dłużne tej ostatniej serii Spółka musiała wykupić do 31 lipca tego roku.

Obroty w górę, a zyski w dół.

Strata netto grupy za 2012 rok wyniosła 27 mln zł, strata operacyjna 28 mln zł, a przychody 440 mln zł. Firma informowała po publikacji wyników, że słaby wynik był efektem straty sektora modowego. W 2011 roku spółka postanowiła realizować strategię zwiększania sprzedaży w tym obszarze, poprzez oferowanie lepszego produktu, w wyższych cenach. Jednak w 2012 roku klienci nie byli skłonni do większych wydatków i w miejsce droższych produktów wybierali tańsze.

Notowania akcji Redan S.A. za ostatnie 12 miesięcy.

W pierwszym kwartale tego roku spółka zamknęła sześć nierentownych sklepów własnych i zamieniła pięć kolejnych na placówki franczyzowe. Na drugi kwartał Redan planuje siedem kolejnych zamknięć, chce też nadal zamieniać sklepy własne na franczyzę. Spółka zamierza kontynuować rozwój sieci w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: redan, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz