Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gtc
25.03.2015 11:03

Rekomendacja dla GTC. Poprawia się sytuacja dewelopera

Rynek w dużej mierze uwzględnił już w wycenie niedawną głęboką dewaluację portfela nieruchomości spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GTC)
Thomas Kurzmann, prezes GTC

Analitycy BESI, w raporcie z 24 marca podwyższyli cenę docelową akcji GTC o 3 procent do 4,95 zł. Rekomendacja została podniesiona do "neutralnie" ze "sprzedaj" poprzednio.

Raport sporządzono przy cenie 5 zł za jedną akcję GTC. W środę o godz. 10.00 za akcje spółki płacono 5,08 zł.

W ocenie analityków BESI rynek w dużej mierze uwzględnił już w wycenie niedawną głęboką dewaluację portfela nieruchomości spółki. Dodatkowo, GTC wyraźnie zasygnalizowała, że jest coraz bliżej rozwiązania problemu naruszenia warunków umów na finansowanie projektów Avenue Mall Osijek, Galeria Stara Zagora, Galeria Arad i Galeria Piatra Neamt (łączna kwota 72 mln euro; z czego 66 mln euro gwarantowane przez GTC). W raporcie podano, że spółka twierdzi również, że bliski rozwiązania jest analogiczny problem z projektem mieszkaniowym Felicity.

Dlatego analitycy BESI oceniają obecnie, że ryzyko poważnych problemów z płynnością w krótkim okresie jest ograniczone. Spodziewane rozpoczęcie budowy Galerii Północnej (obecnie planowane na II kw. '15) powinno stanowić katalizator dla spółki. Z drugiej strony, BESI uważa jednak, że planowane podwyższenie kapitału zakładowego zwiększa niepewność i może działać przeciwko wyraźnemu wzrostowi cen akcji w najbliższym czasie.

Tagi: gtc, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz