Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inl
28.01.2015 14:01

Rekordowe wyniki Grupy Introl. Będzie dywidenda

Grupa Introl podała wstępne wyniki za 2014 rok. Zrealizowała prognozę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Introl S.A.)
Wiesław Kapral, założyciel Grupy Introl

450 milionów złotych wyniosły w 2014 roku przychody ze sprzedaży grupy przemysłowej INTROL - wynika ze wstępnych danych za ubiegły rok. Oznacza to, że firma zrealizowała swoją prognozę.

Przychody na poziomie 450 milionów złotych oznaczają wzrost o 23 procent w porównaniu do 2013 roku. Z kolei zysk brutto wyniósł w ubiegłym roku 70 milionów złotych, co oznacza wzrost o 13 procent r/r.

_ - W 2014 roku zgodnie z planem osiągnęliśmy najwyższe w naszej historii wyniki z działalności podstawowej. Udało nam się tego dokonać przede wszystkim dzięki dalszemu zwiększeniu sprzedaży. Cieszy nas, że mamy zdywersyfikowany portfel zamówień, bo to najlepsza recepta na wszelkie zawirowania, czy to makroekonomiczne, czy w pojedynczych branżach - _ komentuje wyniki Wiesław Kapral, przewodniczący Rady Nadzorczej w informacji przesłanej przez spółkę.

Zgodnie z szacunkami zysk netto Grupy INTROL w 2014 roku wyniósł około 32,9 miliona złotych. Z tego 12,9 miliona złotych to wynik aktualizacji wartości podatkowej znaków towarowych INTROL oraz LIMATHERM do ich wartości rynkowej.

W najnowszej rekomendacji analitycy DM BOŚ zalecają kupowanie akcji spółki. Wyznaczyli przy tym nową cenę docelową na poziomie 10,2 złotego. Wskazali przy tym, że spółka jest dość przewidywalna, jeżeli chodzi o dywidendę.

- _ Introl posiada długą historię wypłaty dywidendy i uważamy, że w dalszym ciągu akcjonariusze będą otrzymywać dużą część wypracowanych zysków. Według naszych estymacji plany inwestycyjne nie wpłyną na wysokość wypłacanej dywidendy, a współczynnik wypłaty dywidendy w następnych latach powinien wynosić około 60-70 procent. Szacujemy, że w roku 2015 spółka może wypłacić aż 0,46 PLN/akcję (stopa dywidendy w wysokości 5,2%) _ - czytamy w rekomendacji.

Tagi: inl, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz