Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
comperia.pl
17.02.2014 13:08

Rekordowe wyniki Comperii. Ponad 100-proc. wzrosty

Porównywarka produktów finansowych w okresie od października do grudnia 2013 roku wypracowała przychody w wysokości 5,69 mln złotych, natomiast jej zysk netto osiągnął wartość 1,66 miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Comperia)
na zdjęciu: Bartosz Michałek, prezes Comperii

Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku Comperia zarobiła zatem więcej niż w całym 2012 roku.

Spółka zamknęła cały rok obrotowy osiągając przychody ze sprzedaży w wysokości 12,87 miliona złotych. Tym samym były one o 88 procent wyższe niż w 2012 roku. Zysk netto wyniósł niemal 3,08 mln złotych, co oznacza jego podwojenie.

Jeszcze lepszą dynamiką wzrostu charakteryzowała się EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji, czy amortyzacji), która wyniosła w tym okresie 6,24 miliona złotych, notując wzrost o ponad 130 procent.

Znaczącą poprawę w porównaniu do poprzedniego roku zanotowały również wskaźniki rentowności. Rentowność EBITDA wyniosła 48,5 procent, co oznacza wzrost o ponad 9 punktów procentowych. Rentowność netto w 2013 roku wzrosła do 23,9 procent.

- _ Czwarty kwartał ubiegłego roku zamykamy z kolejnym, rekordowym wynikiem finansowym. Osiągane poziomy zysków i rentowności, pozytywne przepływy z działalności operacyjnej, udowadniają silny wzrost naszego biznesu - powiedział Bartosz Michałek, prezes Comperia.pl . _

_ - Dzięki pozyskaniu środków z emisji oraz przejściu na GPW spółka zyska nowy potencjał _ - dodał Michałek. Z obecnej emisji akcji spółka pozyskała 11,5 miliona złotych. Przeniesienie spółki z NewConnect na GPW jest planowane po rejestracji podwyższenia kapitału w KRS, najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: comperia.pl, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, newconnect, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz